×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
18. marts, 2018
Drukāt

Vai ES fonda pakas uzlabos maznodrošināto stāvokli? (5)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Maruta Plivda, Preiļu novada domes priekšsēdētāja: “Mūsu novadā par maznodrošinātu personu vai ģimeni atzīst cilvēkus, kuriem ienākums ir līdz 188 eiro. Protams, Ministru kabineta noteikumu grozījumi, kas paredz, ka turpmāk Eiropas Savienības atbalstītos pārtikas, higiēnas, saimniecības preču un mācību piederumu komplektus varēs saņemt ne tikai trūcīgās un krīzes situācijā nonākušās ģimenes, bet arī maznodrošinātās ģimenes, vispārējo stāvokli nedaudz uzlabos. Maznodrošināto skaits ir mainīgs, taču pēdējos gados tas neko daudz nav palielinājies.”

 

Juris Dombrovskis, Ciblas novada domes priekšsēdētājs: “Ciblas novadā ir viens no augstākajiem bezdarba līmeņiem valstī – 23,5 procenti. Piederam tām pašvaldībām – Latvijā aptuveni 18 procenti no kopējā skaita –, kurās maznodrošinātās personas vai ģimenes ienākumu līmenis noteikts mazāks par 188 eiro. Taču jāteic atklāti – Eiropas Atbalsta fonda pakas, kurās ir putraimi, makaroni un pirmās nepieciešamības preces, nebūs nekāds lielais glābiņš. Nelaime jau ir tā, ka valsts politika novedusi pie negribēšanas strādāt. Pie mājas ir zeme, bet nekas netiek audzēts, cilvēki nāk uz pašvaldību ar izstieptu roku un prasa. Savukārt daļa no tiem, kuri grib ko darīt un kaut ko arī izaudzē, nemaz neņem tās pakas. Valstij vajadzētu vairāk uztraukties par to, kāpēc ir diezgan daudz tādu cilvēku – izveidojies jau vesels slānis –, kas jau desmit, piecpadsmit, divdesmit gadus pat necenšas kaut ko darīt sava dzīves līmeņa uzlabošanai.”

 

Dace Upleja, Dundagas novada pašvaldības sociālā dienesta vadītāja: “Pēdējos divos gados maznodrošināto skaits mums nostabilizējies. Tie, kas Eiropas fonda pakas saņem, ir apmierināti, tātad varam gaidīt, ka arī tie, kas pēc Ministru kabineta noteikumu grozījumiem atbildīs atbalsta saņemšanas nosacījumiem, būs apmierināti. Cita lieta, ka ne visi, kam ir iespēja pakas saņemt, to izmanto.”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Manuprāt pakas, pabalsti, zupas virtuves, utt tikai padara situāciju sliktāku. Dzērāji tagad pieprasa: dod, man pienākas, utt. Gados jauni cilvēki nestrādā, jo izdevīgāk saņemt dažādus labumus, ko, stādājot, gadās, pat nevari nopelnīt. Tagad tā ir kļuvusi par normu vienai sabiedrības daļa: jūs strādājiet,bet augļus baudīšu es. PSRS laikos ar varu spieda strādāt. Uz ielas pārbaudīja, kamdēļ neesi darbā. Palīdzēt vajag īstermiņā cilvēkiem, kuri, dažādu apstākļu sakritības pēc, nonākuši sliktā situācijā.

  2. Vai uzlabos stāvokli nezinu, bet to, ka vairs negrib strādāt tas pilnīga taosnība, Ciblas priekšnieks pareizi saka, ka negrib strādāt, bet grib visu pa brīvu. Laukos daudziem ir zeme, zinu arī mūsu novadā, bet neko negrib darīt, pat vagu kartupeļu izaudzēt un spēcīgi vīri un sievas, kaut arklā jūdz! Nē. vieglāk atnākt uz pagastu un kliegt – mums pienākas!! Valsts ir darījusi veselu slāni sliņķu un dergadējošos personu… kuri neko negrib, vienīgi saņemt pabalstus un pakas. Un vēl viens otrs tās pakas pa taisno uz točkām nes! Šitos bezrabotņikus vajadzēja aizsūtīt sapaidu darbos, lai pastrādā sabiedrības labā!

    • nevar visu laiku strādāt darza.. pensija nebūs vispār pat 70 eiro…. domājiet ko sakāt… ja invalidam kopš bērnības uz mužu jānostrādā 41 gads, ja dabūt MINIMĀLO PENSIJU 180 EIRO… ja valsts ar tādu attieksme tad labāk lai bato līdz dzīves beigām…

  3. Viss, kas vērtīgāks par blusas ādu, saimniecībā noder!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+