×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Pakistānā beidzas ramadāns un atjaunota nāvessodu izpilde

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Pakistānā pirmdien tika atjaunota nāvessodu izpilde, pakarot divus par slepkavībām notiesātos, pēc viena mēneša pārtraukuma musulmaņu svētā ramadāna mēneša laikā, kurš beidzās pagājušonedēļ.

Pēc abu nāvessodu izpildes, kas notika Multanas pilsētā valsts vidienē, Pakistānā ar nāvi sodīto skaits kopš pērnā decembra ir pieaudzis līdz 176 cilvēkiem. Decembrī Pakistāna izbeidza nāvessodu moratoriju, kas bija ildzis sešus gadus, informēja neatkarīgā Pakistānas Cilvēktiesību komisija.

Pakistānā nāvessodu moratorijs bija pastāvējis no 2008. līdz 2013.gadam. Tas tika izbeigts pēc talibu kaujinieku uzbrukuma skolai Pešavaras pilsētā, kurā tika nogalināti vairāk nekā 150 cilvēku, galvenokārt bērni, un kas kļuva par lielāko teroraktu Pakistānā upuru skaita ziņā.

Nāvessodi pēc to moratorija beigām sākotnēji bija rezervēti notiesātiem teroristiem, bet kopš marta tika attiecināti uz visiem smagiem noziegumiem.

Eiropas Savienība, ANO un cilvēktiesību aktīvisti ir aicinājuši Pakistānu atjaunot nāvessodu moratoriju.

Cilvēktiesību organizācija “Amnesty International” lēš, ka Pakistānā nāvessoda izpildi gaida vairāk nekā 8000 notiesāto, no kuriem vairākums jau ir izsmēluši sprieduma pārsūdzēšanas iespējas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+