×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. aprīlis, 2012
Drukāt

Pakistānā oficiāli apstiprina 127 cilvēku bojāeju aviokatastrofā

bona%20air

Pakistānā piektdienas vakarā notikušajā aviokatastrofā gājuši bojā visi 127 cilvēki, kas atradās avarējušajā iekšzemes reisa pasažieru lidmašīnā, sestdien apstiprināja Pakistānas amatpersonas.

Aviokompānijas “Bhoja Air” lidmašīna “Boeing 737-200”, kas ar 121 pasažieri un sešiem apkalpes locekļiem bija ieradusies no valsts lielākās pilsētas Karači un pērkona negaisa laikā gatavojās nolaisties galvaspilsētas Islāmabadas lidostā, nogāzās dažus kilometrus no lidostas Husainabadas ciemā. Desmit minūtes pirms paredzētās nolaišanās ar to pārtrūkuši sakari un lidmašīna nogāzusies.

Pēc nogāšanās aviolaineris aizdedzies.

Ir atrastas avarējušās lidmašīnas lidojuma datu ieraksta ierīces jeb tā dēvētās melnās kastes.

Pēc amatpersonu teiktā, visticamākais katastrofas iemesls ir sliktie laikapstākļi, jo bija pērkona negaiss, spēcīgs vējš un krusa.

Tomēr Pakistānas iekšlietu ministrs Rehmans Maliks paziņoja, ka “Bhoja Air” vadītājam Farukam Bhodžam ir aizliegts izbraukt no valsts un tiks pārbaudīta visas “Bhoja Air” lidmašīnu flotes tehniskais stāvoklis.

Avarējusī lidmašīna bija ražota pirms 28  gadiem.

“Bhoja Air” ir neliela lidsabiedrība, kas veic tikai iekšzemes reisus un izmanto vecas lidmašīnas. Pēc piektdienas katastrofas tās flotē atlikušas divas lidmašīnas “Boeing 737-200” un viena jauniegādāta lidmašīna “Boeing 737-400”, kurai vēl jāsaņem Civilās aviācijas pārvaldes sertifikāts.

“Bhoja Air” sāka darbību 1992.gadā, bet 2000.gadā finanšu problēmu dēļ bija spiesta to pārtraukt, un atsāka reisus tikai pagājušajā mēnesī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+