×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
28. maijs, 2012
Drukāt

Pakistānā par dejošanu kāzās nāvei nolemti seši cilvēki

pakistanu_sievietes

Pakistānas ziemeļos četrām sievietēm un diviem vīriešiem piespriests nāvessods par dziedāšanu un dejošanu kāzās, pirmdien paziņojusi policija. Šādu spriedumu pieņēmuši vietējie garīdznieki, pamatojoties uz apsūdzībām, ka minētās personas kopā dejojušas kāzu svinību laikā, kas notika kādā nelielā ciematā 174 kilometrus uz ziemeļiem no valsts galvaspilsētas Islamabadas, informēja Pakistānas varasiestādes.

Garīdznieki par notikušo uzzinājuši no videomateriāla, kas uzfilmēts ar mobilo telefonu un izplatīts tālāk.

“Vietējie garīdznieki izdeva dekrētu par video redzamo četru sieviešu un divu vīriešu nogalināšanu,” aģentūrai AFP atklāja apgabala policists Abduls Majeds Afridi.

“Tika izlemts, ka vīrieši tiks nogalināti pirmie, bet viņi aizbēga, tādēļ sievietes uz laiku ir drošībā. Es esmu nosūtījis komandu, lai izglābtu viņus, un gaidu kādas ziņas no viņiem,” paziņoja Afridi.

Sievietes pagaidām esot ieslodzītas savās mājās.

Afridi skaidroja, šī strīda pamatā esot nesaskaņas divu cilšu starpā un neesot pierādījumu, ka video redzamās sievietes un vīrieši būtu izklaidējušies kopā.

“Viņi visi video redzami atsevišķi. Es pats esmu redzējis ar mobilo telefonu uzņemto video, tajā redzams, kā atsevišķās ainās dzied četras sievietes un dejo vīrietis,” norādīja Afridi, piebilstot, ka šis videomateriāls izmantots, lai kurinātu cilšu naidu.

Pakistānas Cilvēktiesību komisijas apkopotā informācija liecina, ka pērn par neslavas celšanu ģimenei nonāvētas vismaz 943 sievietes un meitenes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+