×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
20. augusts, 2012
Drukāt

Pakistānā par Korāna zaimošanu arestēta meitene ar Dauna sindromu

Pakistānas policija arestējusi 11 gadus vecu kristiešu meiteni ar Dauna sindromu, kuru pūlis apsūdzējis Korāna apgānīšanā.

Saniknotu cilvēku pūlis netālu no Islamabadas pieprasījis meiteni arestēt, draudot nodedzināt kristiešu mājas, vēsta vietējie mediji. Amatpersonas atklāja, ka meitene nav bijusi spējīga pienācīgi atbildēt uz policistu jautājumiem. Pakistānas Minoritāšu alianses pārstāvis norādīja, ka meitenei ir 21. hromosomas trisomija jeb Dauna sindroms, kas izpaužas ar dažādas pakāpes garīgu atpalicību.

Nacionālās saskaņas ministrs Pauls Bhati britu raidorganizācijai BBC norādīja, ka meitenes garīgie traucējumi bijuši zināmi un maz ticams, ka viņa būtu tīšām apgānījusi Korānu. Ministrs sacīja, ka saskaņā ar dažiem saņemtajiem ziņojumiem meitene nesusi atkritumu maisu, kurā bijušas arī Korāna lapas. Tas esot saniknojis dažus vietējos iedzīvotājus, un drīz vien sapulcējies liels pūlis, kas pieprasījis policiju iejaukties. Policija sākotnēji nav gribējusi meiteni arestēt, bet pūlis draudējis nodedzināt kristiešu mājas, tādēļ policija šī spiediena priekšā piekāpusies, skaidroja ministrs.

Pēc šī incidenta kristiešu apdzīvoto rajonu pametuši vairāk nekā 600 cilvēku, bet meitenes vecākiem nodrošināta aizsardzība, viņš piebilda. Cilvēktiesību aktīvisti ir vairākkārt aicinājuši Pakistānu reformēt tās pretrunīgi vērtētos zaimošanas likumus, saskaņā ar kuriem par Korāna apganīšanu var tikt piespriests mūža ieslodzījums. Daudzus no tiem, kas apsūdzēti zaimošanā, ir nolinčojis saniknots cilvēku pūlis, un uzbrukumos cietuši arī politiķi, kuri aizstāv šo likumu grozīšanu. Pagājušā gada martā Islamabadā tika nošauts Pakistānas minoritāšu jautājumu ministrs Šahbazs Bhati, kurš aicināja pārskatīt zaimošanas likumus, bet divus mēnešus pirms tam tika noslepkavots Pakistānas Pendžābas provinces gubernators Salmans Tasīrs, kurš arī bija publiski izteicies pret šiem likumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+