×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. decembris, 2014
Drukāt

Pakistāna piemin skolas slaktiņa upurus

LETA/EPALETA/EPA

Trešdien Pakistānā sākušās trīs dienu sēras, pieminot 132 bērnus un deviņus skolas darbiniekus, kuri dzīvību zaudēja līdz šim asiņainākajā talibu pastrādātajā slaktiņā.

Slaktiņā, kuru Pakistānas premjerministrs Navazs Šarifs nosaucis par “nacionālo traģēdiju, ko pastrādājuši mežoņi”, septiņi talibu kaujinieki otrdien uzbruka armijas pārraudzībā esošajai skolai valsts ziemeļrietumos un astoņas stundas ilgā slaktiņā nogalināja 141 cilvēku.

Atbildību uzņēmies Pakistānas talibu grupējums “Tehreek-e-Taliban Pakistan” (TTP), paziņojot, ka uzbrukums skolai esot atbilde uz armijas operācijām pret islāmistu kaujiniekiem.

Trešdien laikrakstu pirmajās lapās uzbrukums tiek nosodīts. Laikraksta “The Nation” pirmo lapu rotāja uzraksts “Velni nogalinājuši mūsu mazos eņģeļus”.

Arī TTP sabiedrotie, Afganistānas talibi, jau nosodījuši uzbrukumu, norādot, ka tas ir “pretrunā ar islāma pamatvērtībām”.

Upuru bēres sākās jau otrdien un turpināsies arī šodien, paziņojušas amatpersonas. Pilsētās visā valstī tiek plānoti sveču gājieni, protesta akcijas un piemiņas ceremonijas.
Nākamās trīs dienas visās valsts iestādēs un misijās ārvalstīs karogi tiks nolaisti pusmastā.

Šarifs trešdien aicinājis visas partijas sanākt uz konferenci, lai apspriestu slaktiņa atbildes rīcību.

Regulāri pret Šarifu mītiņus rīkojošās opozīcijas partijas līderis Imrans Hans paziņojis, ka atsauks paredzēto protesta akciju.

Hans arī norādīja, ka piedalīsies Šarifa sasauktajā politisko līderu konferencē, lai “valstij pierādītu, ka nacionālās traģēdijas laikā mēs visi esam vienoti”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+