×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. maijs, 2013
Drukāt

Pakistānas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi ekspremjera partija

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pakistānā sestdien, 11.maijā, notikušajās parlamenta vēlēšanās saskaņā ar neoficiāliem rezultātiem visvairāk balsu ieguvusi bijušā premjerministra Navaza Šarifa partija “Pakistānas Musulmaņu līga – N” (PML-N), taču arī tai trūks nepieciešamā vairākuma – vismaz 172 mandātu, kas ļautu izveidot stipru valdību bez citu partiju atbalsta.

Balsu skaitīšana vēl turpinās, bet, pēc dažādu privāto telekanālu aplēsēm, Šarifa centriski labējā partija tālu apsteidz sāncenšus un ieguvusi 115 līdz 126 no kopskaitā 342 deputātu vietām.

Bijušā kriketa spēlētāja Imrana Hana “Taisnīguma kustībai” (PTI) paredzams vairāk par 30 mandātiem, bet šobrīd valdošā Pakistānas Tautas partija (PPP), kam pašreizējā parlamentā bija 125 deputātu vietas, šoreiz acīmredzot būs jāsamierinās ar vismaz četrreiz mazāku mandātu skaitu.

Paziņojot par uzvaru, Šarifs aicinājis savus politisko sāncenšus sēsties pie sarunu galda, lai kopīgi risinātu Pakistānas sasāpējušās problēmas.

Pakistānas valdību viņš iepriekš vadījis jau divas reizes – no 1990. līdz 1993. gadam un no 1997. līdz 1999.gadam, kad zaudēja varu militārā apvērsumā.

Vēlētāju aktivitāte sestdien bija ļoti augsta – gandrīz 60%. Salīdzinājumam jāmin, ka 2008.gada vēlēšanās piedalījās 44% balsstiesīgo pakistāniešu.

Tomēr balsošanas norisi krietni aptumšoja vardarbība, kas sestdien prasījusi 24 cilvēku dzīvības, bet pirms tam, priekšvēlēšanu laikā, Pakistānā nogalināti vairāk nekā 100 cilvēki, un vardarbībā cietuši arī vairāki vēlēšanu kandidāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+