×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. septembris, 2013
Drukāt

Pakistānas zemestrīcē simtiem upuru

Pakistan_BANARAS_KHAN_AFP_10

Pakistānas dienvidrietumos notikusi 7,7 balles stipra zemestrīce. Tajā bojāgājušo skaits sasniedzis 271, bet ievainoto skaits pārsniedzis 440, liecina Beludžistānas apgabala amatpersonu informācija.

Sagaidāms, ka upuru skaits pieaugs, jo daudzi zemestrīces nopostītie ciemati vēl nav apzināti. Zemestrīce skārusi rajonus, kur dzīvo vairāk nekā 
300 000 cilvēku. Pazemes grūdiens bijis tik spēcīgs, ka piekrastē izveidojusies jauna sala. Daudzi cilvēki joprojām ir iesprostoti drupās, un glābēju prioritāte ir nogādāt cietušos slimnīcā, kas nebūt nav viegls uzdevums apgabalā, kur ir slikta infrastruktūra un trūkst slimnīcu. Beludžistāna aizņem aptuveni 45% no Pakistānas teritorijas, bet ir valsts visretāk apdzīvotā un vismazāk attīstītā province.

Beludžistānas Avārānas rajonā, kura platība pārsniedz 21 000 kvadrātkilometru, izsludināts ārkārtas stāvoklis, jo tur sagruvuši 90% māju. 50 kilometru rādiusā ap zemestrīces epicentru dzīvo vairāk nekā 60 000 cilvēku, galvenokārt viegli brūkošajās kleķa mājās. Glābšanas darbos iesaistīta armija, kas uz zemestrīces skartajiem apgabaliem nogādājusi medicīnas darbiniekus, kā arī septiņas tonnas pārtikas un tonnu medikamentu.

Šī ir postošākā zemestrīce, kāda piemeklējusi Pakistānu kopš 2005. gada, kad 7,6 ballu stiprā zemestrīcē gāja bojā vairāk nekā 73 000 cilvēku un 3,3 miljoni palika bez pajumtes.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+