×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. februāris, 2013
Drukāt

Paksa un Uspaskiha partijas plāno apvienoties

Apvienoties gatavojas Krievijā dzimušā biznesmeņa Viktora Uspaskiha Darba partija, pret kuru turpinās prāva dubultgrāmatvedības lietā, un savulaik no prezidenta amata atstādinātā Rolanda Paksa partija “Kārtība un taisnīgums”.

 

Tieši Darba partijai draudošās nepatikšanas tiek uzskatītas par iecerētās apvienošanās galveno iemeslu. Jaunā politiskā spēka nosaukums varētu būt “Kārtība, darbs un taisnīgums”. Politologi pieļauj, ka šī partija radītu nopietnu konkurenci savai pašreizējai lielākajai koalīcijas partnerei – premjerministra Aļģirda Butkeviča vadītajiem sociāldemokrātiem. Valdībā jauno partiju pārstāvētu seši ministri, kamēr sociāldemokrātu pārziņā ir septiņi ministru portfeļi, bet poļu partija kontrolē vienu ministriju.

Saskaņā ar Ģenerālprokuratūras izvirzītajām apsūdzībām Darba partija uzturējusi dubulto grāmatvedību un kā juridiskā persona laikā no 2004. līdz 2006. gadam nav iekļāvusi oficiālajos grāmatvedības datos ieņēmumus aptuveni 25 miljonu litu (piecu miljonu latu) apmērā un izdevumus 23 miljonu litu apmērā, izvairoties no nodokļu maksāšanas, un vienlaikus saņēmusi valsts dotācijas. Apsūdzības izvirzītas arī partijas līderim Uspaskiham, Seima spīkera pirmajam vietniekam Vītautam Gapšim, deputātei Vitālijai Vonžutaitei un bijušajai partijas grāmatvedei Marinai Ļutkevičienei.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+