Latvijā
Kriminālziņas

Palaida brīvībā, pēc tam apcietināja: vīrieti apsūdz divās slepkavībās0


Olaines cietums. Ilustratīvs foto.
Olaines cietums. Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Čīka

Tiesa piemērojusi apcietinājumu divās slepkavībās vainotam vīrietim, kuru iepriekš izmeklēšanas tiesnesis bija nolēmis palaist brīvībā.

Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA pastāstīja, ka, veicot pirmstiesas izmeklēšanu, kļuva zināms par personas iepriekš izdarītu vēl vienu noziedzīgu nodarījumu. Tā rezultātā jūlijā pieņems jauns lēmums par personas atzīšanu par aizdomās turēto un tiesa pēc atkārtota izmeklētāja ierosinājuma piemēroja vīrietim drošības līdzekli – apcietinājumu, kurā viņš atrodas arī patlaban.

Augusta beigās kriminālprocess nodots Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka aģentūrai LETA pastāstīja, ka tagad vīrietim uzrādītas apsūdzības pēc Krimināllikuma panta par slepkavību un par vidēja smaguma miesas bojājuma tīšu nodarīšanu. Pirmstiesas izmeklēšana turpinās un plašāku informāciju prokuratūra patlaban nesniedz.

Jau ziņots, ka saskaņā ar prokuratūras paziņojumu 2017.gada decembrī Rīgā, uz kāda dzīvokļa balkona atrasts vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Vīrietis atradās meklēšanā kā bezvēsts pazudis. Tajā pašā dienā aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja kādu agrāk nesodītu personu. Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas izmeklēšanas tiesnese 2017.gada 21.decembrī aizdomās turētājam piemēroja apcietinājumu.

Izmeklējot krimināllietu, aizdomās turētais uzrakstīja vaļsirdīgu atzīšanos par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu attiecībā pret vēl vienu vīrieti, kurš atradās bezvēsts prombūtnē kopš 2013.gada 2.marta. Šī vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm bija aprakts vietā, kuru norādīja aizdomās turētais.

Saistītie raksti

Vairāki liecinieki aizdomās turēto esot raksturojuši kā ļoti agresīvu un neiecietīgu pret citiem. Noziegumus aizdomās turētais izdarīja alkohola ietekmē. Persona vairākkārt administratīvi sodīta, tostarp, par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās, par sīko huligānismu, par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā. Tāpat vīrietis neesot noliedzis, ka alkohola iespaidā viņš mēdzot palikt agresīvs.

Šogad 25.aprīlī Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas tiesnese, neskatoties uz to, ka nav mainījušies drošības līdzekļa piemērošanas nosacījumi, pieņēma lēmumu atteikt turpināt piemērot apsūdzētajam apcietinājumu. Ņemot vērā tiesas lēmumu, Valsts policija vīrietim piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus – aizliegumu izbraukt no valsts un tuvoties noteiktai personai.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Sāksies būtiski satiksmes ierobežojumi Rīgas centrā
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1919. gada 17. novembrī. Valsts vadītāja “diskrēts lūgums tautietēm”
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
RD opozīcija atbalsta Baraņņika gāšanu; pieļauj ārkārtas vēlēšanas
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Vai neredz, kas notiek ārpus Rīgas? Ko novadu reforma nesīs kultūrai
1 stunda
LE
LETA
Dabā
No 22.novembra Latvijā iespējams neliels sals
47 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Uz Rīgas apvedceļa smags negadījums: ir bojāgājušais
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Sports
VIDEO: Porziņģim otrais “double-double” pēc kārtas un uzvara pār NBA čempioni
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1919. gada 17. novembrī. Valsts vadītāja “diskrēts lūgums tautietēm”
3 stundas