Sports

Palameika iekļūst Eiropas čempionāta finālsacensībās šķēpmešanā0

AFP/LETA

Latvijas rekordiste šķēpmešanā sievietēm Madara Palameika ceturtdien iekļuva Eiropas čempionāta finālsacensībās, kvalifikācijā uzrādot sesto labāko rezultātu, tikmēr pārējās divas Latvijas sportistes startēja neveiksmīgi, jo Līna Mūze pirmajā metienā guva traumu, bet Sinta Ozoliņa finālā neiekļuva, sacensības noslēdzot 14.vietā, no labāko divpadsmitnieka atpaliekot par 55 centimetriem.

Palameika, startējot B kvalifikācijas grupā, pirmajā mēģinājumā šķēpu raidīja 56,18 metrus tālu, taču otrajā viņa rezultātu krietni uzlaboja, sasniedzot 59,71 metra tālumu, kas tobrīd viņai ļāva pakāpties uz sesto vietu kopvērtējumā. Savukārt no pēdējā metiena izpildīšanas Latvijas rekordiste atteicās, jo tobrīd jau bija skaidrs, ka viņa tikusi 12 finālistu vidū.

Labāko rezultātu kvalifikācijas sacensībās sasniedza divkārtējā olimpiskā čempione, pasaules čempione un pašreizējā Eiropas čempione Barbora Špotākova no Čehijas, kura šķēpu raidīja 63,73 metrus tālu. Kvalifikācijas normatīvu – 60,00 metri – izpildīja piecas sportistes.

Palameikai šogad pieder trešais labākais rezultāts pasaulē (65,86 metri), atpaliekot vienīgi no Špotākovas (66,87) un vācietes Kristīnes Husongas (66,41), kura tika uzskatīta par vienu no favorītēm. Tomēr Husonga kvalifikācijā piedzīvoja pamatīgu fiasko, jo labākajā metienā šķēpu raidīja tikai 57,17 metrus tālu un finālā netika, paliekot 17.vietā.

Latvijas rekordiste Palameika, kura 2014.gadā Jelgavā meta šķēpu 66,15 metru tālumā, šosezon uzvarējusi divos Dimanta līgas posmos. Savukārt iepriekšējā Eiropas čempionātā pirms diviem gadiem Cīrihē viņa palika ceturtā.

Finālā iekļuva šķēpmetējas, kuras rīku raidīja tālāk par 60,00 metriem vai tika starp kvalifikācijas 12 labākajām dalībniecēm. Zīmīgi, ka kvalifikācijas sacensības šķēpmešanā nenorisinājās Eiropas čempionāta stadionā, bet gan īpaši ierīkotā mešanas sektorā vienā no Amsterdamas parkiem. Finālsacensības, kuras notiks sestdien, gan tiks aizvadītas stadionā.

LETA jau ziņoja, ka Mūze un Ozoliņa sacensības aizvadīja neveiksmīgi. Mūze pirmajā metienā guva ceļgala saišu traumu, un, kā vēlāk atklāja Latvijas vieglatlētikas izlases direktors Dmitrijs Miļkevičs, savainojums ir tik nopietns, ka tas liegs Mūzei startēt augustā gaidāmajās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Mūze A grupas kvalifikācijas sacensību pirmā metiena laikā pagrieza potīti un pēc raidījuma izdarīšanas pakrita. Latvijas sportiste šķēpa mešanas sektoru nespēja atstāt pašas spēkiem, tādējādi bija nepieciešama medicīnas personāla palīdzība.

“Līnai ir problēmas ar ceļgalu. Diagnozi pateiks vēlāk, bet izskatās, ka tā varētu būt krustenisko saišu trauma. Esmu klāt, un gaidām transportu uz slimnīcu. Līnai šī sacensības ir beigušās, un domāju, ka olimpiskais gads arī. Nevaru rast kādu izskaidrojumu, bija ātrs skrējiens, pagriezās potīte, un tas viss aizgāja uz ceļgalu. Viss bija kārtībā, Līna bija labā formā,” telefonsarunā Latvijas Televīzijai teica Miļkevičs.

Tikmēr Sinta Ozoliņa, kura arī startēja A grupā, pirmajā piegājienā šķēpu raidīja 57,01 metra tālumā, otrais mēģinājums viņai bija nesekmīgs, bet trešajā latviete savu rezultātu uzlaboja par 57 centimetriem. Kvalifikācijas A grupā Ozoliņa ieņēma 11.vietu, bet kopvērtējumā palika 14.vietā 34 dalībnieču konkurencē.

Lai iekļūtu finālsacensībās, Ozoliņai vajadzēja mest par 55 centimetriem tālāk.

Saistītie raksti

Tāpat ceturtdien Latvijas atlēts Elvijs Misāns kvalificējās Eiropas čempionāta finālam trīssoļlēkšanā. Misāns pirmajā mēģinājumā lēca 16,50 metru tālumā, bet nākamajos divos piegājienos latvietis pārkāpa atspēriena dēlīti.

Ar rezultātu 16,50 metri Misāns kvalifikācijā ieņēma 11.vietu, kas ļāva iekļūt finālā, kurā varēja tikt, lecot tālāk par 16,65 metriem vai tiekot labāko 12 pulkā. Tālāk par 16,65 metriem lēca pieci atlēti, bet, lai tiktu finālā, pietika ar 20 centimetrus tuvāku lēcienu.

Misāna personīgais rekords ir šosezon iespētie 16,77 metri.

LA.lv