Sports
Citi sporta veidi

Palameika kā vienīgā no Latvijas šķēpmetējām kvalificējās Eiropas čempionāta finālam0

Reuters/Scanpix

Latvijas šķēpmetēja Madara Palameika ceturtdien kā vienīgā Latvijas pārstāve iekļuva Berlīnē notiekošā Eiropas vieglatlētikas čempionāta finālā.

Palameika savā labākā mēģinājumā šķēpu raidīja 60,21 metru tālu, kas bija ceturtais labākais rezultāts A grupā, kā arī sestais tālākais metiens starp visām kvalifikācijas dalībniecēm. Palameikai veiksmīgi bija divi no trīs mēģinājumiem.

Tikmēr cita Latvijas šķēpmetēja Līna Mūze veiksmīgi veica visus trīs metienus, taču šķēps ne reizi nelidoja tālāk par 53,95 metriem, kas lika ieņemt desmito vietu A grupā un 19.vietu starp visām dalībniecēm.

Savukārt B grupā Anete Kociņa izpildīja trīs veiksmīgus metienus, no kuriem tālākais bija 57,48 metru attālumā, kas Latvijas sportistei savā grupā deva devīto vietu un 17.pozīciju starp visām dalībniecēm.

Kvalifikācijas normatīvs finālsacensībām bija 60,50 metri, kuru izpildīja vien trīs sportistes, tajā skaitā Lietuvas pārstāve Liveta Jasunaite, kura šķēpu meta 61,61 metru attālumā un laboja savu personīgo rekordu. Sev piederošo rekordu laboja arī vāciete Kristīna Husonga, kura ar 67,29 tālu raidījumu uzrādīja pārliecinošu labāko rezultātu kvalifikācijā. Otrs tālākais metiens padevās pieredzējušai slovēnietei Martinai Ratejai, kura izpildīja 61,69 metrus tālu raidījumu.

Šosezon no Latvijas sportistēm vistālāk metusi Mūze, kura Latvijas čempionātā rīku raidīja 63,18 metrus tālu, labojot personīgo rekordu. Savukārt Latvijas čempiones Palameikas sezonas labākais rezultāts ir 62,98 metri, ko viņa maijā sasniedza “Rīgas kausu” sacensībās, kur otrā ar 62,54 metriem bija Kociņa. Palameikas personīgais rekords, kas reizē ir arī valsts rekords, ir 66,18 metri, bet Kociņas rekords ir pērn sasniegtie 64,47 metri.

Šīs sezonas Eiropas rangā Mūze ir septītā, kamēr uzreiz aiz viņas ir Palameika un Kociņa.

Palameikai šis ir jau piektais Eiropas čempionāts, 2014.gadā Cīrihē sportistei izcīnot ceturto vietu, bet divus gadus vēlāk Amsterdamā paliekot septītajā pozīcijā. Zīmīgi, ka arī 2010. un 2012.gadā viņa tika finālā, ieņemot astoto vietu. Mūzei šīs bija ceturtās Vecā kontinenta meistarsacīkstes, taču iepriekšējās pirms diviem gadiem viņai paliks atmiņā ar smagu ceļgala traumu, kura tika gūta kvalifikācijā. Savainojums viņai liedza piedalīties 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Saistītie raksti

Tikmēr Kociņai šī bija debija Eiropas čempionātā pieaugušajiem, bet pērn viņa pasaules čempionātā Londonā no tikšanas finālsacensībās atpalika vien četrus centimetrus, ieņemot 13.vietu, kamēr Palameika bija 21.vietā.

Kā vēstīts, šķēpmešanas sacensībās nestartēs 2016.gada Eiropas čempions Zigismunds Sirmais, kuram trešdien tika veikta pleca locītavas operācija, pēc kuras nāksies atlabt četrus līdz piecus mēnešus.

LA.lv