Sports
Citi sporta veidi

Palameika – kad čempiones pārspēšana ir vājš mierinājums1

Foto – AFP/LETA

Latvijas rekordiste šķēpmešanā Madara Palameika svētdien samierinājās ar astoto vietu Dimanta līgas vieglatlētikā etapā Londonā, apsteidzot vienīgi pašreizējo pasaules čempioni Katarinu Molitori no Vācijas.

Pērnās sezonas Dimanta līgas kopvērtējuma uzvarētāja Palameika pirmajā mēģinājumā šķēpu raidīja 60,91 metru tālu un vēlāk izrādījās, ka šis kļuva par latvietes tālāko rezultātu. 60 metru atzīmi viņai izdevās pārsniegt vēl tikai reizi.

Tikmēr uzvaru ar 68,26 metrus tālu metienu guva čehiete Barbora Špotākova, tikai par 17 centimetriem atpaliekot no šīs sezonas labākā rezultāta pasaulē. Otrā ar 67,83 metriem bija Sara Kolaka no Horvātijas, kamēr 64,85 metrus meta un trešo vietu guva slovēniete Martina Rateja.

Šī kļuva par pirmo reizi kopš 2000.gada, kad sacensībās, kas nav kāds no nozīmīgākajiem čempionātiem, pirmās piecas sportistes meta vismaz 64 metrus tālu.

Sacensības Londonā risinājās Olimpiskajā stadionā, kurā nākamnedēļ sāksies pasaules paraolimpiskais čempionāts vieglatlētikā, bet 4.augustā – pasaules čempionāts vieglatlētikā.

Kā zināms, bez pasaules līmeņa rezultāta Palameika palika arī ceturtdien notikušajā Dimanta līgas posmā Lozannā, kur labākajā mēģinājumā šķēpu raidīja 60,35 metru tālumā, kas bija septītais labākais rezultāts. Pirms četrām dienām uzvaru ar 68,43 metriem izcīnīja Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione Kolaka, labojot Horvātijas rekordu un kļūstot par sezonas līderi.

Sezonas pirmajā posmā, kurā sacentās šķēpmetējas, Palameika Jūdžinā šķēpu meta 62,14 metrus tālu, ieņemot sesto vietu.

Saistītie raksti

Šosezon Palameikas labākais rezultāts ir 63,92 metri, kas tika sasniegts jūnijā notikušajās Jāņa Lūša kausa izcīņas sacensībās.

Pērn Dimanta līgas noslēdzošajā posmā Briselē Palameika laboja sev piederošo Latvijas rekordu, šķēpu raidot 66,18 metrus tālu un nodrošinot arī uzvaru kopvērtējumā.

LA.lv