Sports
Citi sporta veidi

Palameika kļūst par Latvijas čempioni šķēpmešanā 0

Foto – Juris Kalniņš

Madara Palameima sestdien Ogrē notiekošajā Latvijas čempionātā vieglatlētikā uzvarēja sieviešu šķēpmešanas sacensībās.

Labākajā mēģinājumā pagājušās sezonas Dimanta līgas kopvērtējuma uzvarētāja Palameika rīku raidīja 61,11 metru tālumā. Savukārt otrajā vietā palika šosezon teicamu sniegumu rādošā Anete Kociņa, kura no čempiones atpalika 27 centimetrus.

Savukārt trešo vietu ar 60,55 metrus tālu raidījumu izcīnīja Līna Mūze.

Ilgu laiku sacensību līdere bija tieši Mūze, tomēr piektajā sērijā savus tālākos metienus veica Palameika un Kociņa, atbīdot viņu uz trešo vietu.

Pagaidām šajā sezonā Palameika gan nav priecējusi ar augstvērtīgiem sasniegumiem, bet viņas tālākais metiens ir 63,92 metri, kas tika sasniegts jūnijā Jelgavā notikušajās tradicionālajās olimpiskā čempiona Jāņa Lūša kausa izcīņas sacensībās.

Savukārt trīssoļlēkšanā sievietēm uzvaru izcīnīja Māra Grīva, kura savā labākajā mēģinājumā aizlēca 13,61 metru tālu, turklāt paveica to savā pēdējā lēcienā. Kārtslēkšanā par čempioni ar 3,85 metrus augstu lēcienu kļuva Ildze Bortaščenoka, kamēr 100 metru barjerskrējienā nepārspēta palika Paula Sprudzāne (13,95 sekundes). 400 metru skrējienā par Latvijas čempioni kļuva Diāna Daktere (56,93 sekundes), bet vīriešiem šajā pašā distancē uzvaru izcīnīja Valērijs Valinščikovs (48,41 sekunde).

Tikmēr kungiem 110 metru barjerās par Latvijas čempionu kļuva Emīls Rūgums (14,66 sekundes), kamēr lodes grūšanā labākais bija pieredzējušais Māris Urtāns – 17,96 metri, tuvākos sekotājus apsteidzot par gandrīz trim metriem.

Ogrē norisinās 96.Latvijas čempionāts vieglatlētikā un tas turpināsies līdz svētdienai.

LA.lv