×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Palameika – uzvara ir, gandarījuma trūkst

Latvijas rekordiste Madara Palameika otrdien “Daugavas” stadionā, Rīgā, ar savu šīs sezonas labāko rezultātu sezonā – 61,45 metri, uzvarēja starptautiskajās vieglatlētikas sacensībās “Rīgas kausi”, iegūstot vienu no sešiem turnīra kausiem.

Otro vietu ar 58,57 metrus tālu metienu ieguva cita Latvijas šķēpmetēja Sinta Ozoliņa-Kovala, bet trešā bija Islandes pārstāve Asdisa Hjalmsdotira ar 58,47 metrus tālu metienu. Ceturtā palika Līna Mūze (56,54), kurai tāpat kā Ozoliņai-Kovalai neizdevās izpildīt olimpisko spēļu A normatīvu (61,00).

Palameika pēc sacensībām sacīja, ka bija cerējusi uz krietni augstāku rezultātu, taču pagaidām sportistei ir grūti tikt galā ar emocijām. “Ir grūti cīnīties pašai ar sevi, un varbūt pietrūkst tādas motivācijas kā pārējām Latvijas meitenēm,” sacīja Palameika, kura jau ir nodrošinājusi dalību Londonas olimpiskajās spēlēs. Šķēpmetēja atzina, ka sacensībām ir grūti savākties, taču par saviem spēkiem viņa ir pārliecināta. Konkrētus mērķus un rezultātu, kādu viņa gribētu sasniegt Londonā, Palameika nosaukt negribēja, taču teica, ka olimpiskajās spēlēs ar viņu var rēķināties kā ar konkurētspējīgu dalībnieci.

“Pagaidām katros mačos šķetinu savas sajūtas un mēģinu atrast īsto ceļu uz labu rezultātu. Šodien nebija veiksmīga diena, taču līdz Londonai ir pietiekami laika, un šobrīd ar maksimumu nevajag steigties,” piebilda sportiste, kura pēc uzvaras bija gana labā omā, lai gan no sevis bija gaidījusi vairāk. Palameika bija priecīga par iespēju startēt Rīgā, jo sacensības galvaspilsētā viņai patikušas jau no bērnības. “Protams, labāk būtu sacensties jaunā vieglatlētikas stadionā, taču šķēpmešanas skrejceļā bedres nav,” smaidot sacīja uzvarētāja.

“Daugavas” stadionā notiekošo sacensību laikā Latvijas vieglatlētu ovācijas izpelnījās sacensību informatora Raimonda Bergmaņa publisks aicinājums uzcelt Rīgā jaunu vieglatlētikas stadionu.

“Rīgas kausu” izcīņā kausus izcīna sešās disciplīnās – bez šķēpmešanas sievietēm arī šķēpmešanā vīriem, 100 metru barjerskrējienā sievietēm, 100 metru skrējienā vīriešiem, tāllēkšanā sievietēm un lodes grūšanā vīriešiem.

Uzvaru lodes grūšanā ar rezultātu 19,84 metri izcīnīja Māris Urtāns, kurš pēc sacensībām ar sasniegto bija ļoti apmierināts. “Rezultāts ir labs, ņemot vērā, ka ir sagatavošanās perioda vidus un treniņos ir krietni pastrādāts ar lieliem svariem. Varētu šķist, ka rezultāts 19,84 meri ir tāds kāds ir, bet treneris to vērtē kā ļoti labu,” sacīja Urtāns. Viņš piebilda, ka metienos bija arī tehnisks brāķītis, taču kopumā bija apmierināts. Jūnija beigās Latvijas labākais lodes grūdējs gatavojas startēt Eiropas čempionātā Helsinkos. “Startēšu Helsinoks, ja vien negadīsies kādas veselības likstas, tāpēc jāturpina vien gatavoties,” piebilda sacensību uzvarētājs.

Urtāns jau ir izpildījis olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvu. Viņš uzskata, ka uz medaļām Londonā pretendēs deviņi lodes grūdēji, bet lai tiktu sešiniekā lodi būs jāgrūž 21 metru tālu, bet medaļas iegūšanai būs nepieciešami no 21,50 līdz 21,80 metrus tāls grūdiens.

“Rīgas kausu” 100 metru barjerskrējienā sievietēm izcīnīja Katerina Paplavska no Baltkrievijas ar rezultātu 12,91 sekunde.

No Latvijas sportistiem uzvaru vēl izcīnīja Jānis Baltušs 400 metrus skrējienā (47,71), kur otrais palika Mārtiņš Začests (48,07). Māris Grēniņš bija otrais 110 metru barjerskrējienā (14,48), Jānis Girgensons 3000 metru skrējienā (8:37,34), Gunta Latiševa-Čudare 400 metrus skrējienā sievietēm (54,60). Tāllēkšanā vīriešiem trešais ar 7,76 metriem bija Jānis Leitis, bet Elvijs Misāns ar 7,68 metrus tālu lēcienu bija ceturtais.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+