Sports
Citi sporta veidi

Palameikai devītā vieta Eiropas čempionātā0

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas šķēpmetēja Madara Palameika piektdien ieguva devīto vietu Eiropas čempionātā, kur uzvaru ar sacensību rekordu guva vāciete Kristina Husonga.

Palameikai pirmie divi mēģinājumi bija neveiksmīgi, bet trešajā Latvijas sportiste šķēpu raidīja 57,98 metrus tālu. Tas arī bija viņas vienīgais ieskaitītais mēģinājums, kas deva devīto pozīciju pēc trīs metieniem. Līdz ar to viņa neiekļuva astoņu labāko šķēpmetēju pulkā, kuras izpildīja katra vēl pa trīs mēģinājumiem.

Tikmēr sacensībās triumfēja Husonga, kura jau ar savu pirmo metienu nodrošināja uzvaru. Viņa šķēpu raidīja 67,90 metrus tālu, kas bija Eiropas čempionāta un vācietes personīgais rekords.

Iepriekšējais Eiropas čempionāta rekords piederēja grieķietei Mirelai Manjani, kura 2002.gadā šķēpu meta 67,47 metrus tālu.

Husongai vistuvāk pietuvoties spēja čehiete Nikola Ogrodņīkova, kura šķēpu ar pirmo piegājienu meta 61,85 metru attālumā un izcīnīja sudraba medaļu.

Savukārt trešo labāko rezultātu uzrādīja lietuviete Liveta Jasunaite, kura vistālāko metienu izpildīja ceturtajā mēģinājumā, šķēpu raidot 61,59 metrus tālu.

Jau ziņots, ka Palameika ceturtdien kā vienīgā no trim Latvijas šķēpmetējām iekļuva finālā. Latvijas rekordiste savā labākajā mēģinājumā šķēpu raidīja 60,21 metru tālu, kas bija sestais tālākais metiens starp visām kvalifikācijas dalībniecēm.

Palameikas sezonas labākais rezultāts ir 62,98 metri, ko viņa maijā sasniedza “Rīgas kausu” sacensībās, kas viņai dod astoto vietu Eiropas rangā. Savukārt šķēpmetējas personīgais rekords, kas reizē ir arī valsts rekords, ir 66,18 metri.

Pieredzējušajai sportistei šis ir jau piektais Eiropas čempionāts, 2014.gadā Cīrihē Palameikai izcīnot ceturto vietu, bet divus gadus vēlāk Amsterdamā paliekot septītajā pozīcijā. Zīmīgi, ka arī 2010. un 2012.gadā viņa tika finālā, ieņemot astoto vietu.

Ceturtdien kvalifikāciju nepārvarēja Anete Kociņa un Līna Mūze, kuras ieņēma attiecīgi 17. un 19.vietu

LA.lv