×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
7. augusts, 2013
Drukāt

Paldies autoriem un lasītājiem


lataromani2_km_7

Cienījamie lasītāji!
Paldies jums par atsaucību, piedaloties aptaujā, kurā aicinājām jūs pastāstīt, kurš no līdz šim klajā nākušajiem pusotra simta “Lata romāniem” jūs uzrunāja un patika visvairāk.

 

Mūs iedvesmo un priecē, ka lielākajā daļā vēstuļu var lasīt – vairākums no jums “Lata romānus” lasa jau no pašiem to pirmsākumiem 1999. gadā un ar nepacietību gaida iznākam aizvien jaunus. Runājot par saviem vismīļākajiem romāniem, daudzi lasītāji piemin “Lata romāna” sērijas aizsācēja Vladimira Kaijaka tetraloģiju, kas vēlāk tapa par seriālu “Likteņa līdumnieki”, raksturojot to kā lielisku Latvijas vēstures materiālu. Taču ne mazāk piekritēju ir arī citiem autoriem – Monikai Zīlei, Leldei Stumbrei, Mārai Svīrei, Lijai Brīdakai, Dainai Avotiņai, Kelīnai Klānai, Dzintrai Žuravskai, Mildai Geidānei, Mairitai (Mārai Jakubovskai), Annai Skaidrītei Gailītei, nu jau mūžībā aizgājušajam Egīlam Lukjanskim un daudziem citiem. Galvenā atziņa – “Lata romāns” šo gadu laikā pavisam noteikti ir atradis ceļu uz lasītāju sirdīm. Lutriņu pagasta bibliotēkas vadītāja Ligita Popsujēviča pat saskaitījusi pēc grāmatu pasītēm, cik reizes katra bijusi pie lasītāja. Sanācis neticami liels skaitlis – 2312! Mēs lepojamies, ka kopš 1999. gada klajā nākušo 150 “Lata romānu” kopējais eksemplāru skaits ir lielāks par vienu miljonu. Varētu būt, ka šajos gados kādu no tiem ir iegādājies katrs otrais Latvijas iedzīvotājs.

“Mums tas tiešām ir gandarījums – būt vajadzīgiem,” teic izdevniecības “Lauku Avīze” “Lata romāna” sērijas redaktore Eva Mārtuža:

 

“”Lata romāni” parāda sava laikmeta dzīvi tādu, kāda tā ir šobrīd. Tie turpina pagājušā gadsimta sākumā Helmāram Rudzītim dzimušo ideju iepazīstināt lasītājus ar pasaules izcilāko rakstnieku darbu tulkojumiem, kā arī pašmāju autoru darbiem, pārdodot šīs grāmatas par vienu latu, lai ikvienam, kas to vēlas, būtu iespēja lasīt patiešām labu grāmatu.

 

Mūsdienās šo ideju atdzīvināja “Lauku Avīzes” valdes priekšsēdētājs Viesturs Serdāns. “Lata romāna” sērija parāda, ka latviešu tauta ir talantīga, prot radoši izpausties un caur romāniem sarunāties ar saviem laikabiedriem.”

Jauno “Lata romāna” simtpiecdesmitnieku aizsāks divas spilgtas debijas – jaunā rakstnieka Jāņa Valka romāns “Verķumāte”, un romāna formātā debitēs arī jau atzinību un popularitāti guvušais “Latvijas Avīzes” karikatūrists Gatis Šļūka. Lasītājiem būs iespēja iepazīties arī ar vairāku citu jaunu un talantīgu autoru darbiem.

Paliekam uzticīgi un esam pateicīgi saviem autoriem un lasītājiem!

Paldies par atsaucību visiem, kas ar mums dalījās pārdomās! Lūk, arī izlozētie lasītāji, kuri pa pastu saņems “LA” izdevniecības balvu – Leldes Stumbres jauno romānu “Vasaras svelme” ar autores autogrāfu:

Andris Ludvigs (Rundāles pagastā), Ausma Bērziņa (Ogrē), Ādolfs Borbals (Sausnājas pagastā), Mirdza Lībiete (Cēsīs), Inta Eikina (Talsu novadā), Signe Ramlava (Tērvetes novadā), Inga Kaļva, Ligita Popsujēviča (Lutriņu pagastā).

Ar lasītāju, kurš iegūs galveno balvu – iespēju klātienē tikties ar iecienītāko autoru –, sazināsimies personīgi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+