Kultūra
Teātris un kino

“Paldies Dievam, nebija ziņu par pašnāvību!” Aija Dzērve emocionāli par atlaistajiem kolēģiem 16

Foto: LETA, Dailes teātra un JRT arhīvs

“Zinot, cik skatuves cilvēki ir emocionāli, tad faktiski, paldies Dievam, ka nebija nevienas ziņas par pašnāvību. Mēs ļoti labi zinām, ka pie apstākļu sakritības maztalantīgs aktieris tiks augšā, bet tajā pašā laikā ļoti talantīgs aktieris var palikt neievērots,” žurnāla “Kas Jauns” intervijā modes māksliniekam Dāvidam saka Dailes teātra aktrise Aija Dzērve, un turpina: “Patiesībā jau visos lielajos teātros cilvēki, kas tur ir, kas ir noturējušies, a priori ir labi, talantīgi un ar kvalitātes zīmi. Tas, ka apstākļi nav labvēlīgi sakrituši vai tajā brīdī konkrētais pie varas esošais direktors vai galvenais režisors redz citus, nevis tevi, nenozīmē, ka tu esi slikts vai ka tev nepaveiksies kādā citā iestudējumā vai projektā.”

Zināms, ka šis rudens atnāca ar visai ievērojamām izmaiņām vairāku Latvijas lielo teātru štatā. Visbūtiskākās izmaiņas skāra Jauno Rīgas teātri, kura mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis ārštatā pārcēla sešus aktierus – Edgaru Samīti, Gati Gāgu, Ivetu Poli, Lieni Šmuksti, Vari Piņķi un Andi Strodu. Savukārt štatā uzņemts viens jauns aktieris – Toms Veličko, kuru skatītāji iepazinuši Valmieras Drāmas teātra (VDT) izrādē “Pazudušais dēls”, tāpat ar šo sezonu darbu sākusi literārās daļas vadītāja Margarita Zieda.

Arī VDT štatu skārušas nozīmīgas izmaiņas. Trīs aktieri no darba atlaisti. Teātra direktore viņu vārdus nenosauc, taču divi no aktieriem – Oskars Morozovs un Ģirts Rāviņš – atklājuši domas un izjūtas pēc notikušā. Rāviņš secinājis, ka “ka aktieri netiek atlaisti tādēļ, ka viņus kāds ienīstu, bet gan tālab, lai celtu teātra latiņu”. Štatā pieņemti pieci jauni aktieri – Pauls Iklāvs, Uldis Sniķers, Klinta Leja, Kārlis Arnolds Avots un Elīna Dambe –, tāpat teātrim izveidots mākslinieciskā vadītāja amats, kurā strādā režisore Indra Roga.

Dailes teātra štata mākslinieku sarakstā vairs nav atrodami skatītāju iemīļotie aktieri Jānis Paukštello un Juris Kalniņš, savukārt teātris darbā pieņēmis jaunos talantus Niklāvu Kurpnieku, Aneti Krasovsku un Ievu Florenci.

Saistītie raksti
LA.lv