×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. septembris, 2012
Drukāt

Paldies Ligzdiņai! (1)

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

Gaidot savu pirmo bērniņu, daudzas topošās māmiņas, arī es, izjūt vienlaikus priecīgu un raižpilnu satraukumu. Kā īsti notiks dzemdības? Kā mazuli pareizi zīdīt, mazgāt, apģērbt, izcelt no gultiņas, turēt rokās?… Tāpēc nolēmu apmeklēt pirmsdzemdību kursus. Tie izrādījās tik vērtīgi, ka gribu padalīties informācijā ar žurnāla lasītājiem – tā mums raksta kolēģe Aija Lietiņa. 


 

“Izvēlējos jauno māmiņu klubu Ligzdiņa, kas teju trīs gadus piedāvā bezmaksas nodarbības topošajiem vecākiem, palīdzot sagatavoties ģimenes dzemdībām un jaunajiem pienākumiem. Bija četras pārsteidzoši lieliskas nodarbības, kurās ieguvu ļoti, ļoti daudz noderīgas informācijas! Piemēram, to, ka dzemdību sāpes mazina speciālas pozas un pašūpošanās uz lielās bumbas. Ka pirmajā mēnesī zīdainis nejūt izsalkumu, tādēļ noteikti jābaro ne vēlāk kā ik pēc trīsarpus stundām. Ka jaundzimušā nēsāšana ar skatu uz priekšu var izraisīt kolikas, jo, gūstot tik daudz iespaidu, zīdainīša nervu sistēma pāruzbudinās. Tas ir tikai krikumiņš no tā, ko apguvu.

Trīs no nodarbībām – par dzemdībām, sievietes ķermeņa atgūšanos pēc tām, krūts barošanu un mazuļa aprūpi – vadīja Rīgas Dzemdību nama vecmāte Elita Šteinberga. Par pareizu mazuļa nēsāšanu un dažādu palīgierīču, piemēram, slinga un ķengursomas, izmantošanu stāstīja sertificēta kinētiskā handlinga konsultante Aija Apsīte. Ikvienai māmiņai bija iespēja papildus saņemt individuālu vecmātes konsultāciju par dzemdību somas saturu un dzemdību vietas izvēli.

Nodarbības notiek Rīgas sociālā dienesta telpās, Vidrižu ielā 3, parasti – nedēļas nogalē. Iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 67037583 vai rakstot uz e-pastu jmk@lachi.id.lv. Var piedalīties abi vecāki vai māmiņa kopā ar kādu savu uzticības personu. Ja grupās nepietiek vietas, priekšroku dod grūtniecēm, kurām lielais notikums vistuvāk. Kursu noslēgumā mātes pasē iespiež zīmogu Sagatavota ģimenes dzemdībām.”

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Arī es piedalījos šajos kursos, kā arī gāju vienlaicīgi arī maksas kursos Māmiņu klubā! Ja jāsalīdzina informācija, tad Ligzdiņa daudz skaidrāk un plašāk apskaidro visas lietas, laika ziņā arī nodarbības notika 2.5-3.5 stundas, bet māmiņu kluba vidēji 2h- līdz ar to arī informācijas bija mazāk! Noteikti iesaku visām topošajām māmiņām apmeklēt šos kursus, tikai laicīgi piesakieties! Paldies Ligzdiņai!

Draugiem Facebook Twitter Google+