Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
20. augusts, 2014
Drukāt

“Paldies, tēt!” – pasaki to arī šogad īpašā Tēva dienas gājienā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Arī šogad, 13. septembrī, par godu Tēva dienai Rīgā notiks gājiens pa Brīvības ielu, kur aicināta piedalīties ikviena ģimene, topošie vecāki, vecvecāki un citi, kuri vēlas kādam tētim pateikt paldies, informē pasākuma rīkotāji.

Gājiens pagājušajā gadā pulcēja ap 2000 dalībnieku – pietiekami daudz cilvēki, lai iesāktais pasākums kļūtu par ikgadēju tradīciju, klāsta ģimeņu organizācijas nodibinājuma “Fonds Mammām un Tētiem” vadītāja un Tēva dienas gājiena un svētku iniciatore Inga Akmentiņa-Smildziņa.

“Pērn daudzi tēvi ar bērniem bija ieradušies saskaņotos tērpos, un tas izskatījās lieliski! Vienādas kaklasaites, tauriņi, cepures, vienotas krāsas tērpi vai krekliņi ar asprātīgiem uzrakstiem. Pucējamies arī šogad! Tas vairo svētku izjūtu,” akcentē Akmentiņa-Smildziņa.

Tēva dienas gājiens plkst. 11 sāksies pie Brīvības pieminekļa. Pulcējoties gājienam, dalībnieki tiks cienāti ar “Rūjienas saldējumu”, kā arī, gaidot tā sākumu, svētku organizatori iecerējuši uzņemt lielo kopbildi. Tāpēc ieteikums pasākumam pievienoties nevis pēdējā brīdī, bet pusstundu pirms tā – plkst. 10.30.

Gājiens virzīsies pa Brīvības ielu līdz Esplanādei un turpināsies kā plaši ģimeniski svētki “Rīga 2014” kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014”. Noslēdzoties gājienam, visi dalībnieki sadziedāsies improvizētā kopkorī, ko vadīs perkusionists Nils Īle, muzicējot Jelgavas novada orķestrim “Zelmeri”.

Svētku turpinājumā gaidāmas daudzveidīgas sportiskas un radošas aktivitātes, kurās būs iespējams iesaistīties gan maziem, gan lieliem. Piemēram, pasākumā uz vietas ikviens savam tētim varēs darināt dāvanas – ādas aproces, amuletus, gleznas no smiltīm un citus pārsteigumus.

Svētku laikā ģimenes sacentīsies loku šaušanā, bērni varēs iejusties ēnu teātra aktieru lomās, ikvienam būs iespēja iesaistīties plenērā „Gleznojam tētim” kopā ar māksliniecēm māsām Elitu un Ilzi Patmalniecēm, kā arī pavadīt laiku citās ģimeni saliedējošās izklaidēs.

“Tēva dienas svētku galvenais mērķis ir pateikt tēviem paldies, uzsvērt, cik būtiska ir viņu loma ģimenes un bērna dzīvē. Šie svētki ir veids, kā veicināt tēvu un bērnu laika pavadīšanu kopā,” stāsta Akmentiņa-Smildziņa.

Tēva diena Latvijā kā oficiāli atzīti svētki šogad tiks svinēti sesto reizi. Ģimeņu organizācija nodibinājums “Fonds Mammām un Tētiem” un portāls “mammamuntetiem.lv” pie Tēva dienas popularizēšanas strādājuši jau kopš tās ieviešanas.

Pievienot komentāru

Līgavas kā ziedi jaunā kāzu kleitu kolekcijā2017. gada pavasara-vasaras sezonu gaidot, kāzu modes zīmols "Ingrida Bridal" ir nācis klajā ar jaunāko kāzu kleitu kolekciju "Blooming Flowers".
Pieci sejas kopšanas rituāli pārejai uz "ziemas laiku"Mainoties gadalaikiem, jāmaina sejas kopšanas paradumi.
LEGO Duplo - Konstruktori pašiem mazākajiem!Mazuļa dzīves periods ir īpašs, un to apzinās katra jaunā māmiņa. Viņas mazais iemācās pasauli, kuru mēs pazīstam un zinām, pilnīgi no
Draugiem Facebook Twitter Google+