×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. februāris, 2012
Drukāt

Paldies visiem, kas glāba Latviju


Šajās dienās kļuvis pilnīgi skaidrs, ka Lindermana–Osipova–Gapoņenko “biedrības” un to atbalstošo krievu partiju atbalstītais referendums ir izgāzies. Pēdējos 20 gados nekaunīgākā krievu šovinistu provokācija nav izdevusies, kaut gan atnesusi lielu ļaunumu, arī nākotnei.

 

Tomēr mēģinājums uztiept vēl vienu valsts valodu izrādījās nesekmīgs. Un ne jau tikai tāpēc, ka krievvalodīgo balsu vēl ir par maz, bet galvenokārt tāpēc, ka cilvēku vairākums, toskait arī draudzīgie cittautību pilsoņi, saprot, ka cīņa notiek par Latvijas pārkrieviskošanu, to sākot ar valsts valodas pārkrieviskošanu.

Ja šie tālejošu mērķu vadītie pasākumi nav izdevušies, galvenais nopelns, manuprāt, ir cilvēkiem no tautas, nereti ironiski par tantukiem un onkulīšiem dēvētajiem.

Tie esat jūs, mūsu lasītāji, vēstuļu rakstītāji un telefona zvanītāji, kas ietekmējuši notikumu gaitu. Tie bijāt un esat jūs, kas kopš pirmajiem brīžiem noteikti, nepiekāpīgi noraidījāt, nosodījāt lindermaniešu kliķes aizsākto provokāciju. Tās bija jūsu vēstules un jūsu telefona zvani, kas atbalstīja “Latvijas Avīzes” stingro nostāju pret referenduma organizēšanu, pret šī pasākuma pieļaušanu. Tie bijāt jūs, “Latvijas Avīzes” lasītāji un rakstītāji, kas iekustināja tautu pretoties tai uztieptam mēģinājumam pārtraukt Latvijas valsti, kā trāpīgi notiekošo raksturoja Eiropas ranga tiesnese Ziemeles kundze.

Jā, pāris nedēļas pirms noteiktā referenduma termiņa, kad nekādi nebija pārprotams tautas noskaņojums, pulkiem vien nāca aicinātāji, pulcinātāji un saliedētāji, kas gatavi nostāties priekšgalā – saukt, aicināt un vest, un vadīt uz priekšu, uz priekšu. Bet pavisam nesen runas neturēja, skubināja uz mērenību, nesteigties, neiebilst, uz vispasaules saderību…

Paldies visiem, kas palīdzējuši latvisku Latviju līdz šim saglabāt, kopā saturēt, un pēc 2012. gada 18. februāra, lūdzu, ļaujiet cerēt uz jūsu atbalstu arī turpmāk “Latvijas Avīzes” gaitās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+