×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. jūnijs, 2013
Drukāt

Palestīnas pašpārvaldes prezidents pieņem premjera Rāmi Hamdallāha atlūgumu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Palestīnas pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass svētdien pieņēmis premjerministra Rāmi Hamdallāha atlūgumu, vēstīja palestīniešu ziņu aģentūra WAFA.

Hamdallāhs turpinās pildīt premjera amata pienākumus līdz jaunas valdības izveidošanai.

Jau ziņots, ka Hamdallāhs piektdien, tiekoties ar Abasu, atsauca atlūgumu, kuru viņš bija iesniedzis ceturtdien. Tomēr, tiekoties svētdien, Abass un Hamdallāhs vienojās, ka Hamdallāhs premjera amatu tomēr atstās.

Pēc amatpersonu neoficiāli teiktā, atlūgumam par iemeslu bijušas jaunā premjera nesaskaņas ar diviem saviem vietniekiem, kurus iecēlis Abass un kuri ir tieši pakļauti prezidentam. Hamdallāhs uzskata, ka tādējādi tiek nepamatoti ierobežotas viņa pilnvaras.

Hamdallāha valdība, kurā vairākums ministru ir tie paši, kuri bija iepriekšējā premjera Salama Fajada valdībā, darbu sāka 6.jūnijā. Hamdallāham ir divi vicepremjeri Ziads Abu Amrs un Mohameds Mustafa.

Stājoties amatā, Hamdallāhs solīja, ka viņa valdība pie varas tikai pārejas periodā, līdz tiks izveidota nacionālā vienotības valdība, kurā būs pārstāvēta gan Abasa kustība “Fatah”, gan kustība “Hamas”, kas ir pie varas Gazas joslā. Šādu valdību iecerēts izveidot līdz 14.augustam.

Fajads sarežģīto attiecību dēļ ar Abasu iesniedza atlūgumu aprīļa vidū.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+