×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
13. novembris, 2012
Drukāt

Palestīnieši sāk Arafata kapa atrakšanu

Foto - AFPFoto - AFP

Palestīnieši sākuši Jasira Arafata kapa atrakšanu, lai vēlāk nelaiķa līdera iespējamās slepkavības izmeklēšanas gaitā varētu tikt veikta viņa līķa ekshumācija, paziņojis ģimenei tuvu stāvošs informācijas avots.

“Šodien viņi sāka nocelt betonu un akmeņus no Arafata mauzoleja, un šis darbs ilgs vismaz 15 dienas,” norādījis avots, kurš vēlējās palikt anonīms. “Tam būs vairākas fāzes,” viņš sacījis, komentējot kapa atrakšanu. Tad Rietumkrastā gaidāma Francijas, Šveices un Krievijas ekspertu ierašanās, kas, pastāvot aizdomām, ka Arafats noindēts ar radioaktīvo poloniju, veiks līdera mirstīgo atlieku izpēti. “Tas sākas ar akmens un betona nocelšanu un metāla konstrukcijas sadalīšanu, līdz viņi būs sasnieguši augsni, kas apsedz līķi, kas netiks izcelts, līdz nebūs ieradušies Francijas prokurori, Šveices eksperti un Krievijas izmeklētāji,” paskaidroja avots.

Sagaidāms, ka Arafata pīšļu paraugi tiks paņemti tikai mēneša beigās, kad 26. novembrī būs ieradušās Francijas un Šveices delegācijas, norādīja amatpersonas. “Ņemot vērā Arafata nozīmi un statusu, nevienam nekādos apstākļos nebūs atļauts fotografēt viņa līķi, kamēr tiek ņemti paraugi,” skaidroja avots.

Arafats mira 2004. gada 11. novembrī Parīzes slimnīcā, kurā bija ārstējies vairākas nedēļas. Francijas amatpersonas, atsaucoties uz privātās dzīves aizsardzību, toreiz atteicās atklāt Arafata nāves cēloni. Tas izraisīja dažādas baumas. Palestīniešu amatpersonas toreiz paziņoja, ka Arafatu esot noindējuši izraēlieši, taču viņu pašu veiktās izmeklēšanas rezultātā tika izslēgta gan indēšana, gan saslimšana ar vēzi vai AIDS. Jūlijā, atsaucoties uz Šveicē veiktajiem laboratoriskajiem pētījumiem, telekanāls “Al Jazeera” nāca klajā ar versiju, ka Arafats noindēts ar poloniju.

Augusta beigās Francijas prokuratūra sāka Arafata nāves apstākļu atkārtotu izmeklēšanu. Šveices laboratorijas analīzēs tika izmantoti bioloģiskie paraugi, kas iegūti no Arafatam piederējušajām lietām. Tās viņa atraitnei nodeva Parīzes slimnīca, kurā Arafats pavadīja savas pēdējās mūža dienas. Pēc šiem atklājumiem Arafata atraitne uzsāka tiesvedību, piekrītot Rāmallas mauzolejā apglabātā nelaiķa vīra mirstīgo atlieku ekshumācijai izmeklēšanas ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+