Mobilā versija
-0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
15. decembris, 2014
Drukāt

Palestīnieši šonedēļ ANO iesniegs rezolūciju par Izraēlas okupācijas izbeigšanu

obama_palestina

Palestīniešu amatpersonas trešdien iesniegs ANO Drošības padomei rezolūcijas projektu, kas paredz izbeigt Izraēlas okupāciju divu gadu laikā, pavēstīja līderi.

Palestīniešu pašpārvaldes vadība, kuras priekšgalā atrodas tās prezidents Mahmuds Abass, par to paziņoja svētdien vakarā sanāksmē Rāmallā.

ASV, Izraēlas tuvākās sabiedrotās, iebilst pret šādas rezolūcijas pieņemšanu. Vašingtona mēģinājusi pārliecināt Abasu, lai viņš atsakās no šī priekšlikuma un tā vietā dod vēl vienu iespēju tiešām miera sarunām ar Izraēlu.

Palestīniešiem Drošības padomē pagaidām nav izdevies nodrošināt deviņas balsis, kas būtu nepieciešamas, lai rezolūcija tiktu pieņemta apspriešanai, atzina Palestīnas atbrīvošanas organizācijas vadības pārstāve Hanna Amira.

Ja padomē par to notiktu balsojums, sagaidāms, ka ASV izmantos veto tiesības.
Palestīnieši solījuši, ka pievienosies vairāk nekā 500 ANO un starptautiskajām organizācijām, arī Starptautiskajai Krimināltiesai, ja rezolūcija netiks pieņemta.

Šie soļi ir daļa no palestīniešu centieniem panākt starptautiski atzītas valsts izveidošanu Rietumkrastā, Gazas joslā un Austrumjeruzalemē.

Pēc ASV valsts sekretāra Džona Kerija pirmdienas sarunām Romā ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu otrdien Kerijam Londonā paredzētas sarunas ar arābu valstu ārlietu ministriem un Eiropas ministriem.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+