×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. decembris, 2012
Drukāt

Palestīniešu prezidents: Tagad mums ir sava valsts

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pēc brauciena uz Ņujorku, kur ceturtdien ANO Ģenerālā asambleja Palestīnai piešķīra pieaicinātās valsts statusu, svētdien palestīniešu teritoriju administratīvajā centrā Rāmallā, atbalstītāju pūļu sveikts, atgriezās palestīniešu pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass.

“Jā, tagad mums ir sava valsts,” līksmojošajiem sagaidītājiem sacīja prezidents. “Palestīna ANO ir panākusi vēsturisku sasniegumu.”

“Pasaule skaļā balsī ir sacījusi “jā” Palestīnas valstij, “jā” Palestīnas brīvībai, “jā” Palestīnas neatkarībai, “nē” vardarbībai, “nē” kolonistu apmetnēm, “nē” okupācijai,” uzsvēra Abass.

Prezidents solīja, ka pēc uzvaras ANO viņa “pirmais un vissvarīgākais” uzdevums būs palestīniešu vienotības panākšana un centieni samierināt naidīgos politiskos grupējumus – “Fatah” un “Hamas”.

“Mēs tuvāko dienu laikā izpētīsim soļus, kas ir nepieciešami, lai panāktu izlīgumu,” sacīja prezidents.

“Tauta vēlas, lai sašķeltība tiktu izbeigta,” atbildē sauca pūlis.

No 193 ANO dalībvalstīm par palestīniešu iesniegtās rezolūcijas projektu balsoja 138, bet pret – deviņas valstis. 41 dalībvalsts, tostarp Latvija, balsojumā atturējās.

Pret pieaicinātās valsts statusa piešķiršanu Palestīnai balsoja Izraēla, ASV, Kanāda, Panama, Čehija un dažas Okeānijas salu valstis.

Līdz šim palestīniešu pašpārvaldei ANO bija novērotājorganizācijas statuss, taču tagad ar ceturtdienas balsojumu tai piešķirts pieaicinātās valsts-novērotājas statuss, kādu bauda arī Vatikāns.

Lai gan palestīnieši joprojām nebauda pilntiesīgas ANO dalībvalsts tiesības, viņiem paveras iespējas pievienoties virknei ANO aģentūru un, iespējams, kļūt arī par Starptautiskās Krimināltiesas locekli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+