×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
18. decembris, 2012
Drukāt

Palētinās vien kafija


No pārtikas produktiem nākamajā gadā lētāka varētu kļūt vien kafija un tās produkti. 
”Būtisks cenu kāpums nav paredzams nevienam pārtikas produktam, bet kafija ir vienīgais produkts, kas nākamajā gadā varētu kļūt lētāks,” vakar preses konferencē paredzamās cenu izmaiņas raksturoja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe.

 

Kafijas ražošana 2012./2013. gadā kāpšot par 8%, bet eksports vēl vairāk – par 15 – 20%. Eksperte teic, ka kafijas patēriņa kāpums saglabāšoties un krājumi būšot nelieli. Starptautiskās cenas gada beigās salīdzinājumā ar gadu agrāk ir par 25 – 30% zemākas.

Kopējā pārtikas un lauksaimniecības produktu cenu tendence pasaulē un Eiropā ir atšķirīga. Eiropā patēriņa cenas šā gada laikā kāpa, bet pasaulē, izņemot graudaugus, krita. Latvijā vislielāko kāpumu – par 13,1% – šajā gadā piedzīvoja augļu cenas, dārzeņi sadārdzinājās par 11,3%, bet zivis un jūras produkti par 4,6%. Samazinājušās ir vien eļļas un tauku cenas, to kritums bija 2,7%. Nākamajā gadā, kopā ņemot, pārtikas produktu cenas pasaulē saglabāšoties augstas. Tā ir laba ziņa lauksaimniekiem un pārtikas produktu ražotājiem, bet mazāk iepriecinoša pircējiem. Plašāk par šajā gadā notikušajām un nākamajā gadā gaidāmajām cenu izmaiņām stāstīsim šīs nedēļas piektdienas “Latvijas Avīzē”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+