×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. augusts, 2015
Drukāt

Palīdz kliedēt Ukrainas bērnu skumjas

Foto - Andris Grīnbergs. Latvijas bērni Ardis Liepiņš (no kreisās) un Evelīna Stikāne draudzīgi vienojas ar Ukrainas bērniem Bogdanu Onoprijenko, Nastju Tuzenko un Nastju Oksančenko.Foto - Andris Grīnbergs. Latvijas bērni Ardis Liepiņš (no kreisās) un Evelīna Stikāne draudzīgi vienojas ar Ukrainas bērniem Bogdanu Onoprijenko, Nastju Tuzenko un Nastju Oksančenko.

Latvijas bērni Ardis Liepiņš (no kreisās) un Evelīna Stikāne draudzīgi vienojas ar Ukrainas bērniem Bogdanu Onoprijenko, Nastju Tuzenko un Nastju Oksančenko.

No 10. līdz 21. augustam Jēkabpils pilsēta organizē vasaras nometni 22 no Ukrainas pilsētas Mirgorodas atbraukušajiem bērniem, kurus skārusi karadarbība Ukrainā.

Vakar Ukrainas bērni, viesojoties gan Jēkabpils pilsētas pašvaldībā, gan pilsētas ukraiņu biedrībā “Javir”, dalījās pirmajos iespaidos par Latviju un Jēkabpili, atkal un atkal atkārtojot, ka Mirgorodā visas pēdējās nedēļas ar lielu nepacietību gaidījuši izbraukšanas dienu un ka nu pārsteidzis Jēkabpils skaistums un jēkabpiliešu lielā viesmīlība. Desmitgadīgā Nastja Tuzenko, kuras tēvs ir Ukrainas karavīrs, ar saviļņojumu sacīja: “Te ir tik ļoti, ļoti labi, šķiet, pat saule spīd spožāk.”

Mirgoroda ir Jēkabpils sadraudzības pilsēta Ukrainā kopš pagājušā gada nogales. Nesen Jēkabpils pilsētas dome, atsaucoties Ukrainas pašvaldību lūgumam palīdzēt ar materiāli tehnisko nodrošinājumu Ukrainas kara hospitāļiem un ārstniecības iestādēm, pieņēma lēmumu piešķirt 1500 eiro Mirgorodas slimnīcas vajadzībām. Tagad Ukrainas bērnus vecumā no 8 līdz 12 gadiem, kas ir gan no bēgļu ģimenēm, kas no karadarbības skartajām teritorijām izmitinātas Mirgorodā, gan no antiteroristiskās operācijas dalībnieku un karavīru ģimenēm, Jēkabpils uzņem vasaras nometnē pilsētas 2. vidusskolā. Nometni organizē Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrs, bet finansē Jēkabpils pilsētas pašvaldība.

“Mums ir liels gandarījums, ka spējam solidarizēties ar Ukrainu un palīdzēt tiem, kam pašlaik klājas grūtāk,” sacīja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs. “Iespēju robežās Ukrainai atbalstu sniegsim arī turpmāk.”

Bērniem līdzi atbraukušās audzinātājas Jūlija Ņeverova un Natālija Konoņenko stāsta, ka nemaz nav bijis tik viegli nokārtot, lai bērni varētu doties uz Latviju. Jo bērnu ārzemju ceļojumiem Ukrainā nepieciešama arī tēvu atļauja, bet karadarbības dēļ reizēm esot gandrīz vai neiespējami ar viņiem uzņemt sakarus. Bērnus, protams, cik vien tas ir iespējams, cenšoties pasargāt no kara posta. Ikdienā ar viņiem cenšoties par karu nerunāt.

To ievēro arī Jēkabpils vasaras nometnē. Filmas, jautras rotaļas, sporta nodarbības, latviešu dziesmu un deju mācīšanās, ekskursijas pa pilsētu, radošās darbnīcas, kurās spēlē teātri, darina rokdarbus un veido nometnes žurnālu, kopīgi pasākumi ar Latvijas bērniem un Jēkabpils Ukraiņu biedrību – tas viss kalpo vides maiņai, lai arī īslaicīgai.

“To, cik ļoti Ukrainas bērnus māc skumjas, vislabāk zina viņu audzinātājas,” saka nometnes vadītāja Lilija Ražinska. “Kopējiem spēkiem kliedējam bērnu skumjas. Priecājamies, ka mums tas izdodas. Bērni kļūst arvien atraisītāki. Drīzumā dosimies ekskursijās arī uz Rīgu un Siguldu, redzētais un piedzīvotais būs brīnišķīga iespēja vēl vairāk atbrīvoties un ļauties bērnu priekiem.”

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Jēkabpils ukraiņu biedrības "Javir" viesiem veltītos apsveikumus saņem Ukrainas bērnu kopas vadītāja un audzinātāja Jūlija Ņeverova (no labās).

Jēkabpils pamatskolas skolniece Evelīna Stikāne, Viesītes vidusskolas skolnieks Ardis Liepiņš un citi vietējie bērni, kas palīdz atbraucējiem iejusties Latvijas vidē, stāsta, ka ar nometnes dalībniekiem ātri raduši labu kontaktu un visiem kopā esot ļoti interesanti. To apliecina arī Ukrainas bērni, sakot, ka īpašs prieks viņiem esot par brīžiem, kad visi kopā mācās ukraiņu dziesmas. Te lielisks palīgs ir Ukraiņu biedrības vokālā ansambļa “Javir” vadītājs Aleksandrs Ļubenko.

Nometnes svinīgais noslēguma pasākums notiks Jēkabpils vēstures muzeja brīvdabas nodaļā “Sēļu sēta”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+