×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
6. marts, 2013
Drukāt

Palīdzēja mušmire! Pieredzes stāsts (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Lilija Urdziņa ir sprigana pensionāre. Vingra gaita, taisna mugura, pietiek spēka gan dārzam, gan sēņošanai, gan rūpēm par pieklīdušiem, tad mīluļos pārtapušiem dzīvniekiem. Taču vienmēr tik labi nav bijis. Tikt līdz veselībai palīdzē
jusi – mušmire.

 

“Man bija 45 gadi, kad sāka traki sāpēt kājas. Nevarēju paiet, ik pa laikam uznāca spazmatiskas sāpes, kas aizviļņoja līdz galvai. Diagnoze – kakla skriemeļu spondiloze. Rentgens rādīja, ka man veidojas osteohondroze.

Dakterēja visādi. Mazliet labāk jutos pēc neiroloģes veiktās terapijas, taču tikai īsu brīdi. Beigās samierinājos, ka tur neko nevar līdzēt.

Reiz sēņojot sastapos ar inteliģentu krievu kundzi, kas bija pielasījusi maisiņu ar mušmirēm. Indīgas taču! Bet viņa: nē, tieši šīs sēnītes izglābušas. Ar kaulu sāpēm bijis tik traki, ka tikai ar kruķiem pārvietojusies.

Ne mugura vairs lietojama, ne kājas. Tad kāda veca tante ieteikusi rīvēt sāpošās vietas ar sarkanās mušmires izvilkumu spirtā. 
Musmire_KM_2

Es pēc šī ieteikuma gada laikā divas puslitra burciņas izsmērēju. Un varu normāli paiet,” savā pieredzē dalās Lilijas kundze.

 

Dara tā

* Puslitra burciņā ieliek četras vai piecas mušmires un pārlej ar skudru spirtu – to var iegādāties aptiekā. Nedēļu notur tumsā, tad, sēnes no trauka neizņemot, ar radušos šķidrumu ierīvē sāpošās vietas. Gada garumā to darīju katru vakaru.

Vienu burciņu ar šīm zālēm turu pa rokai joprojām un pa reizei ierīvēju gūžas vai tās vietas, kur ieduras vai iesāpas. Jo nu jau esmu gados, kad veselība klāt vairs nenāk. Man ir ļoti sakarīga ģimenes ārste – saka, ja līdz, lai lietoju, tā taču sena tautas recepte.

Eju vingri. Esmu fiziski aktīva, mugurā vairs nav tā veceņu kūkuma. Vienīgā nelaime – mušmire tomēr diezgan nelāgi smird.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Iekšķīgi jālieto sarkanā mušmire, citas nesalīdzināmi indīgākas. Svaigu jāēd ik pēc divām nedēļām pirksta lieluma gabaliņu. Uz ziemu es kaltēju savērtas diegos, tad samaļu un lieku pulverīti pie zupām, otrajiem. Spirtā aplietas neož, var pievienot smaržai kādu no dabiskajām ēteriskajām eļļiņām, vai krustnagliņas, lauru lapas, koriandru un tml- arī garšvielas ir dziednieciskas. Vienīgais lētais līdzeklis, kaitīgo e- vielu sagrauto imūnsistēmu saglābšanai.

  2. Senākos laikus, pirms kristīgie dakteri tās pārsauca par mušmirēm, šīs sēnes sauca ‘mušmīles’. Tas tāpēc,l ka pēc 3 dienām, ja atstātas, tās pārvēršas želeja, kurai liela piekrišana mušu aprindās. Neviens nekad no mušmīlēm nav nomiris. Tas tikai tāds izgudrots stāsts, lai dakteri pelnītu naudu un tautā neatdzīvotos ne burvji, ne raganas.

Draugiem Facebook Twitter Google+