×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. jūnijs, 2013
Drukāt

Palīdzēs uzņēmējiem pielāgoties eiro ieviešanai

LETALETA

Ar kampaņu “Godīgs eiro ieviesējs” plānots palīdzēt uzņēmējiem pielāgoties eiro ieviešanai, šodien Ekonomikas ministrijā (EM), atklājot kampaņu, uzsvēra ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Kampaņas mērķis ir aicināt uzņēmējus veikt pareizu cenu pārrēķinu un norādīšanu pirms un pēc eiro ieviešanas Latvijā. Kampaņas ietvaros starp valdību, uzņēmumiem un tos pārstāvošajām organizācijām tiks noslēgts sadarbības memorands, kuram tiks aicināti pievienoties visi Latvijas uzņēmumi. Memorands paredzēs komersantu brīvprātīgu apņemšanos, ka cenu pārrēķināšana notiks saskaņā ar eiro ieviešanas kārtības likumā paredzētajiem principiem.

Savukārt patērētājiem kampaņas “Godīgs eiro ieviesējs” vienotais logo, ko izmantos uzņēmumi, kas būs pievienojušies memorandam, dos iespēju viegli orientēties godīgo eiro ieviesēju kopā.

Plānots, ka kampaņas laikā memorandu parakstīs vismaz 3000 uzņēmumu, nodrošinot zīmes “Godīgs eiro ieviesējs” lietošanu vismaz 30 000 tirdzniecības vietās un uzņēmumu interneta vietnēs.

EM informēja, ka patlaban konkursā izraudzītais kampaņas organizators uzņēmums SIA “PR Stils” jau ir sācis darbu pie memoranda projekta izstrādes, kas jūnija otrajā pusē tiks publicēts EM mājaslapā, aicinot ikvienu nevalstisko organizāciju un komersantu sniegt priekšlikumus tā papildināšanai, lai memoranda redakcija būtu visaptveroša un pieņemama visām ieinteresētajām pusēm.

Memoranda izstrādi plānots pabeigt līdz šī gada jūlija sākumam, lai 12.jūlijā pēc uzaicinājuma saņemšanas Latvijai kļūt par eirozonas valsti varētu sākt memoranda parakstīšanu.

No valdības puses memorandu parakstīs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), ekonomikas ministrs Pavļuts un finanšu ministrs Andris Vilks (V). Savukārt no komersantu puses pirmos parakstīt memorandu aicinās lielākās uzņēmumu asociācijas, kas jau paudušas atbalstu pievienoties memorandam – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Latvijas Darba devēju konfederāciju.

Līdz ar memoranda izstrādes beigām tiks izveidota īpaša mājaslapa “www.godigseiroieviesejs.lv”, kur komersanti varēs elektroniski izteikt savu vēlmi pievienoties memorandam. Visa informācija par kampaņu un tai pievienojušos uzņēmumu saraksts būs publicēts EM mājaslapā “www.em.gov.lv” un eiro ieviešanas projekta mājaslapā “www.eiro.lv”.

Kampaņa “Godīgs eiro ieviesējs” tiks īstenota līdz 2014.gada jūlijam.

Latvijā plānots ieviest eiro 2014.gada 1.janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+