Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
1. janvāris, 2015
Drukāt

Kā palīdzēt iesaistīties ģimenes aktivitātēs invalīdam ratiņkrēslā

LETALETA

“Ja ģimenē ir divi invalīdi, kuri paši nespēj pārvietoties, vai invalīdu ratiņus drīkst saņemt abi? Kā vēl varam palīdzēt viņiem iesaistīties ģimenes aktivitātēs?” VIKTORIJA UPĪTE OGRES NOVADĀ

Tehniskos palīglīdzekļus par valsts budžeta līdzekļiem ir tiesības saņemt katram cilvēkam, kuram ir ilgstoši vai nepārejoši organisma fun­kciju traucējumi vai anatomiski defekti: I, II un III grupas invalīdiem, bērniem invalīdiem līdz 18 gadu vecumam, bērniem un pilngadīgām personām, kurām tehniskais palīglīdzeklis vajadzīgs, lai samazinātu vai novērstu funkcionālo mazspēju, kā arī personām ar anatomiskiem defektiem. Lai saņemtu tehniskos palīglīdzekļus, jābūt ārsta atzinumam, piemēram, par ratiņkrēsla nepieciešamību.

Jūsu dzīvesvietai tuvākā tehnisko palīglīdzekļu saņemšanas vieta ir nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari”. Ir arī nodaļas Kuldīgā un Rēzeknē.

Rehabilitācijas centra ergoterapeiti izvērtē, kurš palīglīdzeklis ir vispiemērotākais, un apmāca, kā ar to rīkoties, pielāgo katra cilvēka individuālajām vajadzībām. Starp citu, centrā tos var nodot arī remontā.

Ergoterapeite Zoja Nesterova uzsver, ka ratiņkrēsls neatrisina visas problēmas, taču cilvēkam rodas iespēja iesaistīties ģimenes ikdienas aktivitātēs. – Jācenšas kļūt neatkarīgam, cik vien tas iespējams. Jāmazgājas, jāģērbjas pašam un jāprot sevi apkopt, ja vien nav traucētas roku kustības. Sēžot ratiņkrēslā, par mīļākajiem vārdiem jākļūst – “Es pats!”. Vēlāk varēs mazgāt traukus, apgūt datoru, sākt zīmēt vai pat strādāt! – uzmundrina erogoterapeite.

Sākumā varētu būt nepieciešams rehabilitācijas kurss speciālistu uzraudzībā, jo mijiedarbība ar citiem cilvēkiem vajadzīga, lai veselības traucējumu radītās psiholoģiskās spriedzes dēļ neierautos sevī. Speciālisti arī ierāda un pamāca, kā agrāk ierastās darbības veikt citādi – atbilstīgi jaunajiem apstākļiem. Lai nezaudētu draugus un atgrieztos sabiedrībā, Zoja Nesterova iesaka: – Ja pirms traumas vai slimības patika skriet, jādodas vismaz pastaigās. Ja agrāk patika darboties garāžā, tagad tur var palīdzēt ar padomu.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (3)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+