×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. marts, 2013
Drukāt

Palīdzēt vismaz vienam bērnam gadā…

20121016-131115-8

Kad Raivo Pede 2005. gadā pabeidza Jauno līderu skolu, viņš deva solījumu, ka katru gadu Ziemassvētkos palīdzēs kādam bērnam.

 

Tāpēc nodibināja labdarības organizāciju Gaišie spārni, kur kopā ar draugiem vairākas reizes gadā rīko akcijas. “Palīdzam bērniem, kuriem vajadzīgs atbalsts vai jāpiepilda kāds sapnis. Reiz kādai meitenei tik vien vajadzēja kā siltu segu, ko arī sagādājām. Prieks ne tikai viņas, bet arī citu bērnu acīs, kad aizbraucām ciemos, ir pats skaistākais šajā procesā,” stāsta Raivo.

Viņš kopā ar domubiedriem izvēlas noteiktus Latvijas reģionus, kur apciemo maznodrošinātas ģimenes.

“Dodamies tur, kur neesam līdz šim bijuši, jo palīdzība vajadzīga visur. Izraugāmies pēc iespējas attālākas vietas, kur cilvēki dzīvo savrupi, bez lielām iespējām izsisties.

Sazināmies ar vietējiem sociālajiem darbiniekiem, lai apzina ģimenes, kurām visvairāk nepieciešams atbalsts. Pēc tam tās aizpilda anketas, lai konkretizētu, kāda veida palīdzība nepieciešama. Katru situāciju vērtējam atsevišķi – gadās taču, ka ģimene nav maznodrošināta, bet to nesen piemeklējusi kāda nelaime.”

Raivo atklāj, ka Ziemassvētkos lielākoties tiek ziedoti silti ziemas zābaciņi, kombinezoni, džemperi, segas un spēles. “Agrāk pie ģimenēm nedevāmies, un tāpēc radās problēmas – gadījās, ka dāvināto apavu izmērs neatbilst un bērnam tie par mazu. Tagad paši braucam pie katra ciemos, iepazīstamies. Vienas akcijas laikā palīdzam aptuveni simt bērniem.”

Ar laiku atbalstītāju pulkam augot, Raivo un Gaišie spārni sapratuši, ka bērniem jāpalīdz arī ar skolas lietām – septembrī sagādā darba burtnīcas, kas nebūt nav lētas, tāpat kancelejas preces – pildspalvas, zīmuļus, lineālus. Ja kādā ģimenē vajag rakstāmgaldu, cenšamies to sarūpēt.

Ļoti liela nozīme ir tam, ko bērns piedzīvo un redz mazotnē. Tādēļ ciemošanās brīžos mēs ne tikai pasniedzam dāvanas – cenšamies arī radīt svētku un tuvības izjūtu.”

Gaišie spārni, nu jau vienpadsmit cilvēki, ik pa laikam rīko mazas papildaktivitātes, piemēram, braucienu uz Zooloģisko dārzu. Raivo ar draugiem pamazām meklē iespējas, kas nākotnē ļautu palīdzēt arī tiem, kam ir nopietnas veselības problēmas.

“Ziemassvētku laikā ir mana dzimšanas diena, un tā ir lielākā dāvana sev pašam – ja varu palīdzēt citiem.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+