Latvijā

Palīdzi senioram saglabāt spēku un mundrumu 16

Publicitātes foto

Ēd veselīgi un tev nebūs jātērē nauda vitamīniem – šādu pamācību nereti ir nācies dzirdēt. Un daudzos gadījumos šis apgalvojums ir pareizs. Kādēļ tērēt naudu, pērkot uztura bagātinātājus, ja tās pašas vielas var uzņemt ar pārtiku, it īpaši vasarā? Tomēr ir kāds vitamīns, kas ir svarīgs organisma veselībai, un, kuru uzņemot papildus uztura bagātinātāja veidā, nauda netiks izmesta vējā.

Runa ir par vitamīnu B12. Šo vitamīnu nevar uzņemt cilvēki, kuri ikdienā atsakās lietot vai lieto maz dzīvnieku izcelsmes produktus, jo tieši gaļa satur visvairāk B12 vitamīna.

Ir novēroti gadījumi, ka cilvēkiem vecākiem par 60 gadiem, pat lietojot uzturā gaļu, ir ļoti liela iespējamība šo vitamīnu neuzņemt vispār. Tas savukārt var novest pie dažādām veselības problēmām.

Ne vienmēr veselīgs uzturs ir atbilde visam

Visvairāk B12 vitamīna ir jēlās aknās – bet vai tiešām šī iemesla dēļ jāēd jēlas aknas? Minējām, ka iespaidīgs daudzums B vitamīna ir sastopams dzīvnieku izcelsmes produktos, to nelielās devās var uzņemt arī ar graudaugiem. Bet diemžēl ne augļi, ne dārzeņi šos vitamīnus nesatur.

Konstatēts, ka aptuveni 15% cilvēku vecumā virs 60 gadiem, ir tādi, kuru organisms nespēj absorbēt nepieciešamajā daudzumā B12 vitamīnu ar uzņemto pārtiku. Rezultāts nav iepriecinošs – tieši šīm cilvēku grupām ir liels risks saslimt ar anēmiju un citām dzīvībai bīstamām kaitēm. Zema vitamīna B12 līmeņa gadījumā, sarkanie asins ķermenīši nedarbojas tik labi kā nepieciešams un mazinās to spēja apgādāt organismu ar skābekli. Tas var arī būt iemesls neiroloģiskām un psihiskām problēmām, kā arī muskuļu vājumam, nesaturēšanai, demencei un garastāvokļa krasām maiņām.

Pēdējā laika pētījumi ir pierādījuši B12 vitamīna iespaidīgo iedarbību uz organisma kardiovaskulāro sistēmu. Šis vitamīns var samazināt homocisteīna līmeni asinīs, tādējādi mazinot risku saslimt ar sirds slimībām un insultu. Pētījumā, kur 209 dalībnieku ik dienu lietoja 0.5mg B12 vitamīna uztura bagātinātāja formā, lietotāju grupai homocisteīna līmenis asinīs samazinājās jau pēc 4 mēnešiem.

Ja ar uzturu šis vitamīns netiek uzņemts, deficīta simptomi pieaugušam cilvēkam sāks parādīties pēc pieciem gadiem vai vēlāk. Taču ir arī izņēmumi, kur veselības problēmas var rasties jau pēc gada. Tikai ļoti nelielam cilvēku skaitam, kas ikdienā neuzņem papildus B12 vitamīnu, 20 gadus vēlāk netiek novēroti deficīta simptomi.

„Gandrīz pusei senioru ir traucēta B grupas vitamīnu uzsūkšanās neatbilstošas kuņģa sulas izdales vai bojātas kuņģa gļotādas dēļ.  Ja to laikus nepamana, var iestāties anēmija un ar to saistītais nespēks, dzīves kvalitāti grauj straujā neiroloģisko bojājumu attīstība. B grupas vitamīni attālina glaukomas izraisīta akluma iestāšanos, kaulu lūzuma un resnās zarnas vēža risku, ” tā, izstudējot pētījumus, secina sertificēta uztura speciāliste, Mg. sc. sal. uzturzinātnē Linda Šlēziņa.

Pazīmes, kas var liecināt par B12 vitamīna trūkumu:

• Enerģijas zudums
• Tirpšana
• Nejutīgums
• Samazināts jutīgums pret sāpēm, spiedienu
• Neskaidra redze
• Gaitas traucējumi
• Sāpoša mēle
• Slikta atmiņa
• Apjukums, halucinācijas un personības pārmaiņas
• Bālums
• Čūlas mutē, sarkana, pietūkusi mēle
• Ātra sirdsdarbība, sirdsklauves

Plašs un iedarbīgs B vitamīnu komplekss – LYL Krila eļļa BACTIV

Uztura bagātinātājs LYL Krila eļļa BACTIV ir vienīgais produkts Latvijā, kas vispusīgi bagātina un nodrošina organismu ar omega 3 taukskābēm pilnīgākajā formā, spēcīgāko no dabiskajiem antioksidantiem astaksantīnu un vērtīgajiem B grupas vitamīniem – B2, B4, B6, B7, B9 un B12.

LYL Krila eļļa BACTIV sastāvā ir no vēžveidīgajiem kriliem ekoloģiskā veidā iegūtā Omega 3, kas var mazināt seniora holestarīna līmeni, asinsspiedienu, balstīt imūnsistēmu un uzlabot atmiņu un prāta funkcijas kopumā. B grupas vitamīni var palīdzēt uzturēt normālu redzi, attālināt glaukomas izraisītā akluma iestāšanos, uzturēt ādas, gļotādas, matu un nagu veselību, mazināt nogurumu un nespēku, nodrošināt normālu nervu sistēmas darbību.

B grupas vitamīni organismā neveido rezerves un tie ir neaizstājami. Tas nozīmē, ka neviens cits vitamīns organismā nav “apmācīts”, lai krīzes gadījumā spētu pārņemt B grupas vitamīnu funkcijas. Tāpēc šos vitamīnus ir ieteicams uzņemt papildus vismaz katru otro dienu.

LYL Krila eļļa BACTIV ir nopērkama visās Latvijas aptiekās.

Plašāka informācija: http://www.lyl-krilloil.com, tālr. 20 260 260

Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu

LA.lv