×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

Kā sniegt pirmo palīdzību mājdzīvniekam

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Man ir četrpadsmit gadu. Vecāki izpildīja manu lielāko lūgumu un mācību gada sākumā uzdāvināja sunīti no patversmes. Es viņu ļoti mīlu, tāpēc gribu zināt, kā jāsniedz pirmā palīdzība.” AGNETA BAUSKĀ

– Grūti paredzēt, kas var notikt ar suni dzīves laikā, tāpēc var vienīgi ieteikt, kā rīkoties biežāk sastopamo traumu gadījumā, – atbild Čiekurkalna veterinārās ambulances veterinārārsts Artis Krūmiņš.

Piemēram, ja suns sagriež ķepu, griezuma vieta ilgi nedzīst, it īpaši mitrā un dubļainā laikā. Mājas apstākļos brūci dezinficē ar vāju kālija permanganāta vai furacilīna šķīdumu, pārsien ar marles saiti. Ārā ejot, saitei uzliek celofāna maisiņu un to nostiprina ar leikoplastu, uzmanot, lai apsējs nenospiež asinsvadus. Mājās šī zeķīte jānoņem. Taču, ja griezums ir dziļš un stipri asiņo, suns jāved pie veterinārārsta, kurš brūci sašūs.

Ja sunim sākas vemšana un caureja, pirmais noteikums – jāpārtrauc dzīvnieku ēdināt. Mēdz teikt, ka šādos gadījumos labākais līdzeklis ir trīs dienu badošanās kurss. Ieteicams iedot sunim ļoti vāju kālija permanganāta šķīdumu un 2–3 tabletes aktivētās ogles. Ja pēc 10–12 stundām dzīvnieka stāvoklis nav uzlabojies, nekavējoties jādodas pie veterinārārsta.

Ja sunim vai kaķim pūžņo acis, tās jāmazgā ar vārītu, atdzesētu ūdeni vai vāju melnās tējas uzlējumu. Katra acs jāmazgā ar tīru vates tamponu. Pēc tam jāiepilina acu pilieni.

Ja sunim ir pavājināta elpošana, var dot sirds preparātus – korvalolu vai valokordīnu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+