×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. maijs, 2012
Drukāt

Palīdzība māmiņām

maamina_183_ts

Kā Rīgas Sociālais dienests palīdz māmiņām, kuras vienas audzina savus bērnus? 
Ināra Ventspils novadā

 

Rīgas Sociālajā dienestā noskaidrojām, ka māmiņas, kuras vienas audzina savas atvasītes, kā īpaša klientu grupa atsevišķi nav aprūpētas. Viņas sociālo palīdzību un pakalpojumus var saņemt tāpat kā jebkurš rīdzinieks, kurš ir dienesta klients.

Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas sektora vadītāja Lita Brice precizē, ka katrā teritoriālajā centrā darbojas nodaļas, kuru pārziņā ir arī darbs ar ģimenēm. Māmiņas, kuras vienas audzina bērnus, tāpat ir šo darbinieku uzmanības lokā, un viņi lemj, kāda palīdzība vajadzīga. Sniedzot palīdzību, sociālais darbinieks izvērtē klienta individuālās vajadzības, kā arī sociālās problēmas.

Tiesa, ir jāņem vērā: Rīgas Sociālajā dienestā pabalstu var saņemt personas, kuras deklarējušas savu pamata dzīvesvietu pilsētas administratīvajā teritorijā ne mazāk kā divpadsmit mēnešus pirms pabalsta pieprasīšanas. Ja māmiņa ir deklarēta, piemēram, Ventspils novadā, Rīgā viņa palīdzību nevar saņemt. Ja viņa ir rīdziniece, tad palīdzība, uz ko vismaz teorētiski šajā gadījumā var cerēt:

• garantētais minimālais ienākums – bērnam 45 lati, pilngadīgai personai 40 lati (saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par garantēto minimālo ienākumu līmeni Rīgas Sociālais dienests pabalstu izmaksā tiem iedzīvotājiem, kuri atbilst trūcīgas personas vai ģimenes statusam);

• piemaksa pie GMI pabalsta bērnam – 50 lati mēnesī (saskaņā ar Rīgas domes noteikumiem Sociālais dienests ģimenei ar bērniem, kurā visi apgādājamie ir nepilngadīgi, to nodrošina bērnam no pusotra līdz sešu gadu vecumam ieskaitot).

Rīgas bērniem ir iespēja saņemt arī sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, izmantot sociālo prasmju un iemaņu attīstīšanas un saturīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas dienas aprūpes centros (dienas aprūpes centra pakalpojuma saņemšanai ir nepieciešams Rīgas Sociālā dienesta nosūtījums). Centrā “Dardedze” var apmeklēt vecāku prasmju attīstīšanas nodarbības, kā arī RSD dienas centros apmeklēt speciālas grupas māmiņām ar bērniem. Ir iespēja izmantot arī krīzes centra un citus pakalpojumus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+