×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Palīdzība ukraiņu bērniem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Radio ziņās dzirdēju, ka vasarā uz Latviju aicinās ukraiņu bērnus un nevalstiskās organizācijas lūdzot atsaukties cilvēkus, kas varētu pieņemt viņus ģimenēs. Kur var gūt informāciju par to un uzzināt, vai atbilstu nosacījumiem? Vera Ruhla Vaiņodē

4. aprīlī Latvijā ieradās 17 bērni no Ukrainas, galvenokārt no ģimenēm, kas dzīvojušas Doņeckas un Luhanskas rajonā. Viņi šeit uzturēsies līdz 2. maijam. Uzņemošās ģimenes nodrošina dzīvesvietu, ēdināšanu, ved ekskursijās, piemēram, sestdien bērni bija Rīgas Zooloģiskajā dārzā, ir arī apskatījuši Nacionālo bibliotēku, Dzelzceļa muzeju un citas interesantas vietas. Šī kopumā ir jau ceturtā bērnu grupiņa, ko uz mūsu valsti atvedusi biedrība “Alianse “Latvija bez bāreņiem”” sadarbībā ar citām nevalstiskām organizācijām. Biedrības pārstāve Antoņina Kravcova pastāstīja, ka arī jūnijā plānots uzņemt bērnus, un visi, kas vēlas palīdzēt, var viņai pieteikties, kā arī apsolīja sazināties ar “LA” lasītāju Veru. ) Uzņemošās ģimenes apmaksā arī dokumentu kārtošanu (bērnam pasi ceļošanai, vecāku notariālu pilnvaru un vīzu) un lidmašīnas biļetes no Kijevas un atpakaļ – kopā apmēram 250 eiro. Taču, ja kādam ir uzņemšanai piemēroti ap­stākļi un laiks, ko pavadīt ar bērnu, bet nav šādas naudas, tiks meklēti vēl citi sponsori. “Jautājam ģimenēm, kādus bērniņus tās vēlētos pieņemt. Piemēram, ja mājās aug zēni, tad vieglāk būs rast kontaktu ar puisīti, un otrādi – ja vecākiem ir meitas, tad ciemos pie viņiem aicināsim meitenīti. Tāpat vaicājam par vēlamo vecumu. Viesģimenes meklējam bērniem, kuri nav jaunāki par astoņiem gadiem, jo viņi iepriekš jau pārdzīvojuši lielu stresu, un mazāki bērniņi prombūtnē no mammas atkal būtu stresā.”

Biedrības “Ukrainas kongress” vadītājs Mikola Pavļuks saka paldies Latvijas vēstniecībai Ukrainā, kura daudz palīdzējusi, lai ukraiņu bērni varētu atbraukt uz Latviju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+