Pasaulē
Citur

Palīdzības organizācijas: Sīrijas režīma spēki izmantojuši ķīmiskos ieročus0


Sīrijas režīma aviācija bombardē dumpinieku ieņemto Arbinas pilsētu.
Sīrijas režīma aviācija bombardē dumpinieku ieņemto Arbinas pilsētu.
Foto – AFP/LETA

Sīrijas valdības spēki uzbrukumā nemiernieku kontrolētajai teritorijai Austrumgutā, netālu no Damaskas, izmantojuši ķīmiskos ieročus, sestdienas vakarā paziņoja palīdzības organizācijas.

Brīvprātīgo glābēju organizācijas ziņo, ka Dumas pilsētā no helikoptera nomesta muca ar ķimikālijām, un gājuši bojā vairāki desmiti cilvēku.

Palīdzības organizācija UOSSM vēsta, ka bojāgājušo skaits varētu pārsniegt simtu.

“Veselas ģimenes patvertnēs gājušas bojā no gāzes, slēpjoties savos pagrabos, nosmakušas no indīgās gāzes,” tviterī ziņoja brīvprātīgo glābēju organizācija “Baltās ķiveres”, pievienojot bojāgājušo fotoattēlus. Organizācija ziņoja, ka gājuši bojā vairāk nekā 75 cilvēki.

UOSSM ziņoja, ka ķīmiskajā uzbrukumā cietuši vairāk nekā 500 cilvēki.

Šiem ziņojumiem nav neatkarīga apstiprinājuma.

Sīrijas oficiālā informācijas aģentūra SANA noliedza, ka režīma bruņotie spēki Dumā būtu lietojuši ķīmiskos ieročus.

UOSSM paziņojumā teikts, ka daudzi no cietušajiem ir sievietes un bērni. Organizācija arī norādīja, ka ir ļoti grūti sniegt palīdzību cietušajiem, jo pilsēta vēl arvien tiek apšaudīta no gaisa.

Sīrijas armija valstī notiekošajā konfliktā agrāk ir izmantojusi ķīmiskos ieročus.

ASV Valsts departaments paziņoja, ka, spriežot pēc saņemtajām ziņām, Dumā gaidāms “potenciāli augsts upuru skaits”. Valsts departaments norādīja, ka atbildība par šiem uzbrukumiem gulstas arī uz Krieviju, kas atbalsta Sīrijas režīmu.

LA.lv