×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. maijs, 2012
Drukāt

Palīdziet mums veidot nākotnes Eiropu!


eiropa2_km_12

Pārmaiņas Eiropas Savienībā vienmēr ir izraisījuši būtiski politiski notikumi. Dzelzs priekškara krišana pastiprināja politisko gribu veidot ciešākas saiknes starp Eiropas tautām un cilvēkiem. Šodien Eiropā vairs nav robežu.

 

To vietā mums visiem, ES pilsoņiem, ir vienādas tiesības dzīvot, ceļot, mācīties, strādāt, iepirkties vai aiziet pensijā jebkurā vietā ES. Mēs radījām vienotu valūtu un sveicām mūsu pulkā dalībvalstis no Centrāleiropas un Austrumeiropas. Vēsturisku pārmaiņu laikos eiropieši ir strādājuši plecu pie pleca. Viņi uzticējās Eiropai un kļuva stiprāki.

Šodien ir tieši tāpat. Kopā mēs esam apņēmīgi vērsušies pret krīzi. Eiropai ir nācies gūt smagas mācības, bet, pateicoties dažiem noteiktiem lēmumiem, mūsu Eiropas nams stāv stingri un ir gatavs izturēt jaunas vētras. Tagad ir pienācis laiks apvienot visu to, ko mēs esam izveidojuši, un raudzīties uz nākotni radoši, reāli un ar optimismu.

Ir pagājuši 20 gadi kopš brīža, kad mazajā pierobežas pilsētiņā Māstrihtā pirmo reizi tika izveidota Eiropas pilsonība, tagad mums Eiropas projektam ir jāpiešķir otra elpa. Un ar mūsu pilsoņu palīdzību mēs to izdarīsim. Eiropas Savienība ir izveidota tās pilsoņiem un kalpo tiem. Un mūsu vienotais kontinents var attīstīties tikai tad, ja mēs spējam ieklausīties pilsoņu vēlmēs un izpildīt tās. Cilvēki no ES gaida konkrētus rezultātus, ne tikai vārdus vien. Un tā arī vajag!

Pēdējos gados Eiropas Komisija ir uzlabojusi noziegumos cietušo tiesības, mēs vienkāršojām piekļuvi veselības aprūpei un automašīnas reģistrāciju citā Eiropas valstī, mēs pastiprinājām patērētāju tiesības. Šogad eiropieši veiks vairāk nekā miljardu ceļojumu ES teritorijā, savukārt vairāk nekā 12 miljoni ES pilsoņu jau dzīvo citā ES dalībvalstī, kas nav viņu dzimtā zeme. Apmēram 40 miljoni eiropiešu tiešsaistē iegādājas pirkumus no citām Eiropas valstīm. Un tomēr daudzi cilvēki jo-
projām saskaras ar šķēršļiem, īstenojot savas Eiropas pilsoņa tiesības.

 

Mēs varam to labot. Un mēs to izdarīsim ar jūsu atbalstu. Turpmākajos trijos mēnešos Eiropas Komisija lūdz jūs padomāt par jūsu tiesībām un to, kādā Eiropā jūs vēlētos dzīvot. Šodien – Eiropas dienā – mēs esam sākuši plašāko sabiedrisko apspriešanu ES vēsturē, lai noskaidrotu pilsoņu viedokli par to, ko mums Briselē vajadzētu darīt viņu labā.

 

Eiropa nav tikai Brisele. Eiropa ir tur, kur esat jūs – vai tas būtu Rīgā, Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē vai Latgalē. Tādēļ mēs vēlamies uzzināt par problēmām, ar kurām jūs varētu saskarties, pārvietojoties ES – vai tas būtu ar mērķi strādāt, mācīties vai atpūsties, vai ja jūs vēlētos nodot savu balsi kā vēlētājs vai piedāvāt savu kandidatūru vēlēšanās citā ES valstī, vai arī iepirkties tiešsaistē. No jums mēs vēlamies uzzināt, kā mēs varētu strādāt labāk. Tāpat mēs vēlamies uzklausīt jūsu idejas par to, kādai ES vajadzētu būt 2020. gadā.

Jūsu atbildes un idejas mēs iekļausim nākamajā ziņojumā par ES pilsonību, ko Eiropas Komisija publicēs nākamgad. Kopīgi novērsīsim atlikušos šķēršļus, kas traucē pilsoņiem izmantot savas tiesības, lai ikvienam būtu labums no Eiropas bez robežām.

Nākamais, 2013. gads, ir Eiropas Pilsoņu gads. Gads, kas veltīts jums, jūsu tiesībām un idejām. Palīdziet mums uzsākt atklātas pārrunas jūsu pilsētā un valstī ar jūsu draugiem un politiķiem vietējā, valsts vai Eiropas līmenī, lai veidotu nākotnes Eiropu. Eiropas Savienība ir spēcīgs vienots kontinents, kurā mīt 500 miljoni pilsoņu. Tā var kļūt vēl spēcīgāka, ja jūs to padarīsiet par SAVU Eiropu!

 

Izsakiet savu viedokli 
http://ec.europa.eu/your-rights-your-future

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+