×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
14. februāris, 2018
Drukāt

Arhibīskaps Vanags plašāk atklāj Rubeņa atkāpšanās iemeslus (20)

Foto no Jāņa Vanaga personiskā krājumaFoto no Jāņa Vanaga personiskā krājuma

Dievkalpojuma laikā Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē.

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags sniedzis savu skaidrojumu par mācītāja Jura Rubeņa aiziešanu no LELB.

Juris Rubenis ir pārtraucis kalpošanu Latvijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, norādot, ka “tas ir rūpīgi izsvērts un pārdomāts lēmums, kas izriet no ilgstošiem ārējiem un iekšējiem procesiem manī un baznīcā”. Dienu iepriekš soctīklos mācītājs Indulis Paičs rakstīja, ka ir notikusi vairāku mācītāju “agresīvā kampaņa pret mācītāju Juri Rubeni, kas sasniedza zīmīgu kulmināciju pagājušā gada Klusajā nedēļā”.

Luterāņu baznīcas galva norāda, ka J. Rubenis vērsies pie viņa ar lūgumu atbrīvot viņu no kalpošanas mācītāja amatā.

“Šo lūgumu viņš man izskaidroja personīgā sarunā, taču nevēlējās tuvākus paskaidrojumus iekļaut iesniegumā. Viņš uzskatīja, ka iemesli ir tik personīgi, ka tos var atklāt savam bīskapam, bet ne nodot publiskai apspriešanai. Man tas jārespektē,” laikrakstam “Latvijas Avīze” norāda arhibīskaps.

Tomēr viņš pastāsta vairāk nekā J. Rubenis, norādot uz diviem aspektiem.

“Pirmkārt, tas saistās ar Rīgas iecirkņa mācītāju aicinājumu uz teoloģisku diskusiju par viņa grāmatās paustajām atziņām. Mācītāja statuss uzliek pienākumu sarunāties ar kolēģiem par mācības jautājumiem. Domāju, ka saruna būtu devusi labumu visiem, taču Juris nejuta motivāciju ieguldīt laiku un spēku šādā diskusijā. Tur varu viņu saprast. No otras puses, šis lēmums saistās ar Jura paša garīgo ceļu un meklējumiem. 36 gadus viņš ir bijis mācītājs, bet nu ir laiks to atstāt un sekot Dieva noslēpumainajai vadība. Tādu viņš redz savu tālāko ceļu Latvijas evaņģēliski luteriskajā baznīcā,” atklāj J. Vanags.

“Draudzē Juris Rubenis vairs nekalpo daudzus gadus, bet līdz šim noturēja dievkalpojumus savā Elijas nama rekolekciju centrā. Turpmāk viņš to vairs nedarīs. Taču viņš negatavojas atstāt LELB, veidot savu konfesiju vai kļūt par brīvmācītāju. Viņš arī nevēlas celt nekādas apsūdzības baznīcai – kas izskaidro viņa atturēšanos no komentāriem. Rubenis joprojām ir mācībspēks Lutera akadēmijā un loceklis Torņakalna draudzē. Un protams, svarīgi ir tas, ka paliekam draugi, kādi esam bijuši vairāk nekā 30 gadus,” uzsver arhibīskaps, runājot par mācītāja aiziešanu no amata.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. prieks redzēt 5 zvaigznītes – labdien :)))

 2. Noplucināt un katlā Vanagu.
  Sektants un baznīcas apzadzējs.

  • Nemuldi to, ko nezini! To pašu es saku vairākiem līdzīgu komentāru autoriem. Man diemžēl nav laika atbildēt katram atsevišķi.

 3. kristīgā joga, sahadža-joga
  bez kristietības vēsturiskās šļeifes

 4. Diemžēl arhibīskaps Vanags ir ļoti konservatīvs kaut vai tādēļ kaietiepīgi atsakās ordinēt sievietespar mācītājām.

 5. Ar nepacietību gaidām, kad pats vanags ar savu mafiju aizies. Pašiem kauna vairs nav, nauda un īpašumi vien interesē. Savākusies vesela mafija, kura noēd jebkuru godīgu mācītāju, kurš nepakļaujas vanaga pletnei. Liepājas Bitāns tik pat naudas kārs un savas mafija izveidotājs. Tā viņi lepni notrallina un apbraukā pa pasauli par saziedoto naudu.

 6. MAni mulsin tā histērija no sorosistu, liberālistu Latvijas TV, komercTV un Latvijas radio ziņu dienesta par Rubeņa atteikšanos kalpot Luterāņu baznīcā. Ko jūs trakojiet! VAi esat aizmirsuši, ka baznīcas Latvijā ir atdalītas no valsts. Viss kas notiek baznīcu iekšienē ir tikai baznīcas sinodes jautājums. Žurnālistiem tur nav ko jaukties ar saviem neobjektīvajiem secinājumiem. Gribēšana ir uztaisīt piaru. Intereses pēc šo Rubeņa grāmatu nopirku un izlasīju. DAudzas pārdomas un secinājumi par SV. rakstiem un pieļaut šodien genderisma ideologiju sabiedrībā un baznīc ā nav pieļaujamas.

  • Ko tu cepies ar saviem sorosīdiem! Atbildēt

   Sorosīds pa labi, sorosīds pa kreisi. Sorosīds zem gultas, sorosīds bēnińos. Uzmanies no spogułiem. Uz tevi skatīsies sorosīds!

 7. Ir milzīga starpība Atbildēt

  Sarunāties,bet ne tikt nopratinātam!

 8. nio ko var tasinoties , ,,,UN PAREIZI DARIJA KA PAMETA ..sen vairs nekritu celos baznicaa ,,,sen ,un ari neeju ,ja man ko vajag eju pie upes dabaa ,un metos pa taisno uz celiem VISUMAMM,BEZ STARPNIEKIEM

 9. V’el viens god’igs cilv’eks kur’s kalpo ar’i TAUTAI!

 10. Rubenis labāks par visiem saucamiem biskāpiem.

 11. Būtu ļoti vēlams, lai šiltītes uz namu durvīm atbilstu namu iekšējam saturam. Aizliegt neko nevienam nevar, bet, lūdzu, sauciet lietas īstajos vārdos… .

 12. Tauta zina.Lai beidz izlikties !
  Grāmata ir solis nākamībā, bez dogmām.
  Iemesli ir citi Paldies , ka ir tads cilvēks – J. Rubenis.

  • Ja J.Rubeņa grāmata “VIŅA UN VIŅŠ” būtu bijusi daudzus gadus agrāk,tad tagat baznīcas būtu pilnas ar normālām ģimenēm,kur ir gan māte ,gan tēvs.
   Paldies JURIM RUBENIM,ka viņš domā par nākotni……

 13. LELBā vispār ir raksturīgi atbrīvoties no nevēlamiem cilvēkiem, pat neskatoties uz viņu ieguldījumu draudzes un baznīcas saglabāšanā. Un tas notiek ne tikai lielajās draudzēs, bet arī tik mazās, kā Velēna…

 14. Cilvēks ir Dievs un Baznīca. Ne mākslīgi veidots grupējums. Āmen.

Draugiem Facebook Twitter Google+