Ekonomika
Bizness

Palielina atbalstu uzņēmumiem darba vides risku novērtēšanai0

Foto: Īriss Sviklis/LETA

Valdība palielinājusi Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu laboratoriskajiem mērījumiem no 250 eiro uz 500 eiro, lai uzņēmumā veiktu pilnvērtīgu un kvalitatīvu darba vides risku novērtējumu.

Tā mērķis ir objektīvi novērtēt darba vides riskus, piemēram, trokšņa, vibrācijas, mikroklimata, apgaismojuma, kā arī putekļu un ķīmisko vielu koncentrāciju, kuriem pakļauts nodarbinātais darba laikā.

Atbilstoši mērījumu rezultātiem darba devējs var izvēlēties nepieciešamos individuālos aizsardzības līdzekļus un veikt citus pasākumus riska samazināšanai vai novēršanai, kā arī noteikt veicamo obligāto veselības pārbaužu biežumu.

Kas drīkst pieteikties risku novērtējumam?

Bezmaksas atbalsta saņemšanai darba vides risku novērtējumam un laboratoriskiem mērījumiem var pieteikties bīstamo nozaru uzņēmumi lauksaimniecības, būvniecības, metālapstrādes, veselības aprūpes u.c. jomās.

Konstatēts, ka līdzšinējais atbalsts bieži vien nesedz izdevumus, lai veiktu visus nepieciešamos laboratoriskos mērījumus pilnīgai darba vides riska novērtēšanai un noteiktu pasākumus nodarbināto drošībai un veselības aizsardzībai.

Turklāt jāatzīmē, ka tieši laboratoriskos mērījumus veic ļoti maz uzņēmumu, jo bieži vien šis pakalpojums uzņēmumiem rada vislielākos izdevumus, kā arī, iespējams, ka darba devēji ne vienmēr izprot mērījumu pamatojumu un nozīmīgumu.

Tieši tādēļ šāda atbalsta palielināšana vienlaicīgi ar darba vides risku novērtējumu un pasākumu plānu ir svarīgs atbalsts bīstamo nozaru uzņēmumiem, lai nodrošinātu drošu un veselībai nekaitīgu darba vidi nodarbinātajiem un izpildītu normatīvo aktu prasības.

Uzziņa:

Valsts darba inspekcijas projektā bīstamo nozaru uzņēmumi var saņemt bezmaksas konsultatīvo atbalstu darba vides uzlabošanai uzņēmumos, t.sk. atbalstu darba vides risku novērtēšanai un laboratorisko mērījumu veikšanai, darba aizsardzības speciālistu un uzticības personu apmācībām, kā arī apmācībām nodarbinātajiem droša darba veikšanā u.c.

Saistītie raksti

Informācija par šo pakalpojumu saņemšanu un pieteikšanos tiem pieejama Valsts darba inspekcijas tīmekļa vietnē.

ESF atbalsts projektu īstenošanai paredzēts ES fondu pamata plānošanas dokumenta – darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība”.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Bankas pastiprinātas uzraudzības režīmā apkalpos Lembergu un iestādes, kas pakļautas ASV sankcijām
19 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
VIDEO: Aptaujā noskaidroti biežākie pārkāpumi uz dzelzceļa pārbrauktuvēm
19 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Pārvaldnieks: Arī Rīgas brīvosta pametīs Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
“Dižojieties, ka esat latvieši!” INTERVIJA ar baltu valodu pētnieku Alvīdu Butkus 1
Intervija 9 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Piektdien Latvijā vietām smidzinās lietus: šorīt īpaši Kurzemē ir apledojuši ceļi
20 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Sensācija izpalika – Latvijas florbolistes netiek pusfinālā
9 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Rīgas un Ventspils ostas nodod valsts pārvaldībā: noraida visus Saeimas opozīcijas deputātu priekšlikumus
13 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Lemberga sieva lūdz Trampam un Latvijas amatpersonām skaidrot, kāpēc noteiktas sankcijas pret viņu un bērniem 4
15 stundas