×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. jūlijs, 2013
Drukāt

Palielina degvielas cenas

LETALETA

Degvielas tirgotājs “Neste” par pussantīmu palielinājis benzīna un dīzeļdegvielas cenu, liecina LETA degvielas cenu apskats.

Ja vidējā ”Neste” 95.markas benzīna cena vakar bija 94,7 santīmi, tad šodien tā ir 95,2 santīmi.

Dīzeļdegvielas cena savukārt paaugstināta no 89,7 santīmiem līdz 90,2 santīmiem.

Arī SIA ‘”Statoil Fuel & Retail Latvia”‘ degvielas uzpildes staciju tīklā degvielas cenas šonedēļ ir palielinājušās, tiesa par vienu santīmu, informēja uzņēmumā. “Statoil” nav pieejamas vidējās degvielas cenas, taču zemākā 95.markas benzīna cena ir 93,9 santīmi litrā, bet dīzeļdegvielai zemākā cena tīklā ir 89,7 santīmi litrā, liecina informācija uzņēmuma mājaslapā.

Uzņēmumā skaidro, ka cenas paaugstinātas, pieaugot degvielas produktu cenām pasaules biržās. Salīdzinot ar jūlija sākumu, benzīna cena biržā ir pieaugusi par vairāk nekā 70 ASV dolāriem (38 latiem) par tonnu, savukārt dīzeļdegvielas cena par nedaudz vairāk kā 30 ASV dolāriem (16,32 latiem). Pieaudzis ir arī lata un ASV dolāra kurss, tādējādi sadārdzinot degvielas produktu pašizmaksu.

“Statoil” skaidro, ka degvielas produktu cenu kāpums biržā saistīts galvenokārt ar politisko nestabilitāti Ēģiptē, kas var negatīvi ietekmēt naftas piegādes no Vidējo Austrumu reģiona uz Eiropu un Ziemeļameriku. Tāpat esot sezonālā ietekme, kad tradicionāli vasaras laikā palielinās braukšanas intensitāte un līdz ar to pieprasījums pēc degvielas produktiem. Arī ASV ekonomikas rādītāju uzlabošanās paaugstina aktivitāti naftas produktu tirgū.

Kā ziņots, ja naftas cenas pēkšņi pēc straujā kāpuma nesāks samazināties, tad visas zīmes rāda, ka no degvielas cenu kāpuma Latvijā nevarēs izvairīties, biznesa portālam “Nozare.lv” iepriekš uzsvēra Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns.

Cik kāpums varētu būt liels, esot atkarīgs no biržas cenu izmaiņām. Turklāt arī ASV dolāra kurss pēdējās dienās esot paaugstinājies, un tas negatīvi var ietekmēt cenu līmeni.

Stirāns informēja, ka pasaulē no pagājušās nedēļas vidus saistībā ar situācijas saasinājumu Tuvajos Austrumos ir strauji sākušas celties naftas un naftas produktu cenas; šis process viennozīmīgi atspoguļojas arī naftas produktu mazumtirdzniecības cenā.

Arī degvielas tirgotāja “Statoil” pārstāvji skaidroja, ka kopš jūlija sākuma dīzeļdegvielas cenas pasaules biržās ir pieaugušas par gandrīz 30 ASV dolāriem (16,58 latiem) par tonnu jeb aptuveni 3%, ko ietekmējis politiskais saspīlējums Ēģiptē un ar to saistītie degvielas produktu piegādes riski Eiropai un Ziemeļamerikai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+