Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
23. septembris, 2014
Drukāt

Palielina kredītu garantiju apmēru lauksaimniekiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs foto

Valdība otrdien atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) priekšlikumu palielināt kredītu garantiju apmēru uzņēmumiem, kas nodarbojas ar primāro lauksaimniecības produktu ražošanu, informē ZM.

Grozījumu lauksaimniecības un lauku attīstības kredītu garantēšanas kārtībā izstrādāti, lai sniegtu atbalstu primāro lauksaimniecības produktu ražotājiem, jo īpaši tiem, kuri eksportēja produkciju uz Krieviju, skaidro ZM.

Izmaiņas lauksaimniecības un lauku attīstības kredītu garantēšanas kārtībā paredz palielināt spēkā esošo kredītu garantiju apmēru lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām, maziem un vidējiem uzņēmumiem, kas nodarbojas ar primāro lauksaimniecības produktu ražošanu.

Kredītu garantiju apmērs tiek palielināts, lai nodrošinātu uzņēmumu efektīvāku sadarbību ar bankām sarunās par kredītu pamatsummas atmaksas atlikšanu, jo īpaši tiem lauksaimniecības produkcijas primārajiem ražotājiem, kuri eksportēja produkciju uz Krieviju, skaidro ZM.

Kā norāda ZM, garantiju apmērs vienam primāro lauksaimniecības produktu ražotājam palielināts no līdzšinējiem 853 724 eiro līdz 1 000 000 eiro, bet lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajai sabiedrībai – no 1 138 298 eiro līdz 1 500 000 eiro.

Savukārt kooperatīviem, kuru neto apgrozījums iepriekšējā gadā pārsniedz 7 114 359 eiro un kas apvieno ne mazāk kā 70 lauksaimnieciskās produkcijas ražotāju, garantiju apmērs investīcijām paaugstināts no 1 708 000 eiro līdz 2 000 000 eiro.

Tāpat noteikumi paredz, ka turpmāk arī biedrības varēs saņemt kredītu garantijas galvinieka sniegtam galvojumam lauksaimniecības produktu informācijas un veicināšanas pasākumiem.

Lauksaimniecības un lauku attīstības kredītu garantēšanas kārtība nosaka, ka garantijas tiks piešķirtas kredīta ņēmējam tikai par kredītiestādes, krājaizdevu sabiedrības vai Valsts akciju sabiedrības “Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum” finanšu līdzekļiem piešķirtiem kredītiem.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+