Mobilā versija
-0.3°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
27. aprīlis, 2016
Drukāt

Palielina sodu par kataloņu valodas nelietošanu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Katalonijas karogs.

Spānijas Katalonijas reģiona valdība palielinājusi soda naudas restorāniem un bāriem, kas neizmanto kataloņu valodu ēdienkartēs un uzrakstos.

Vietējā valdība reģiona parlamentā atklāja, ka uzņēmumiem piemērotās soda naudas par kataloņu valodas neizmantošanu pagājušajā gadā pieaugušas par 173%. Valdība 2014. gadā noteica soda naudas kopsummā par 
51 350 eiro, bet 2015. gadā jau par 140 000 eiro. Katalonijas valodas politika nosaka, ka uzņēmumiem jāpiedāvā savi pakalpojumi arī kataloņu valodā, proti, uzrakstiem, ēdienkartēm un vīnu kartēm jābūt pārtulkotām vietējā valodā. Katalonijā oficiālās valodas ir gan spāņu, gan kataloņu, bet valdības politika garantē zināmu papildu aizsardzību vietējai valodai. Katalonijas valdības mājaslapā norādīts, ka iestādēm Katalonijā ir jāaizsargā kataloņu valoda un jāveicina tās lietošana visos līmeņos.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+