×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2013
Drukāt

Palielinājies profesionālajās izglītības iestādēs uzņemto audzēkņu skaits

Foto: LETAFoto: LETA

Pasažieru vilcienu vagonu remonts uzņēmumā AS "VRC Zasulauks".

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) padotībā esošajās profesionālās izglītības iestādēs 2013.gadā uzņemti 10 287 audzēkņi, kas ir par 469 audzēkņiem vairāk nekā 2012.gadā. Papildu uzņemšanā septembrī mācības profesionālās izglītības iestādēs uzsākuši 229 jaunieši.

Jaunieši, kuri nolēmuši apgūt profesiju kādā no IZM padotībā esošajām profesionālās izglītības iestādēm, mācībām varēja pieteikties vēl visu septembri, jo IZM bija izsludinājusi papildu uzņemšanu visās profesionālās izglītības iestādēs.

Kā atzīst skolu direktori, daudzu jauniešu pēdējā brīža izvēli par labu mācībām ietekmēja tas, ka profesionālo skolu audzēkņi arī šajā mācību gadā turpinās saņemt Eiropas Sociālā fonda (ESF) stipendijas.

No valsts budžeta finansētās vietās septembrī papildus uzņemti 122 audzēkņi, visvairāk audzēkņu izdevies piesaistīt Daugavpils celtnieku profesionālajai vidusskolai, Aizkraukles profesionālajai vidusskolai, Cīravas profesionālajai vidusskolai, Skrundas profesionālajai vidusskolai un Mālpils profesionālajai vidusskolai.

Savukārt ESF finansētajās grupās septembrī papildus uzņemti 107 audzēkņi. IZM uzsver, ka pēdējos gados jauniešu interese par ESF finansētajām izglītības programmām palielinājusies visstraujāk. Tā, piemēram, 2010.gadā ESF finansētajās grupās tika uzņemti 905 audzēkņi, bet 2013.gadā kopā ar šā gada janvārī un februārī uzņemtajiem – 2080 audzēkņi.

ESF finansētās programmas jauniešus piesaista ar to, ka atbilstošu profesionālo kvalifikāciju var iegūt īsākā laika periodā – gada vai pusotra gada laikā, pēc tam veiksmīgi iekļaujoties darba tirgū.

Šā gada 27.augustā valdība, veicot vairāku ES fondu līdzekļu pārdali, atbalstīja IZM iniciatīvu par līdzekļu novirzīšanu profesionālo skolu audzēkņu stipendijām. Tādējādi, pretēji iepriekš prognozētajam, profesionālo skolu audzēkņiem nodrošināta iespēja arī divos turpmākajos mācību gados turpināt saņemt ESF ikmēneša stipendijas 10 līdz 50 latu apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+