×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2012
Drukāt

Palielinājies studentu skaits pamatstudiju programmās

Foto- LETAFoto- LETA

Pēdējo gadu laikā palielinājies studentu skaits pamatstudiju programmās, taču tas lielākoties notiek uz gados vecāku cilvēku rēķina, kas nolēmuši papildināt savas zināšanas, liecina augstākās izglītības un zinātnes darba grupas secinājumi.

Tā ir viena no Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) izveidotajām darba grupām, kas strādā pie nepieciešamajām izmaiņām izglītības sistēmā.

2010.gadā studentu skaits bija aptuveni 23 tūkstoši, savukārt 2011.gadā studentu skaits, kuri studē pamatstudiju programmās, bija 24,5 tūkstoši.

Izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa padomniece komunikācijas jautājumos Inita Blačforda aģentūrai BNS pastāstīja, ka darba grupas rīkotajā diskusijā, kurā piedalījās arī pārstāvji no 19 augstākās izglītības iestādēm un organizācijām, tika pārrunāti iemesli, kāpēc studentu skaits pieaudzis.

“Šie vecāka gadagājuma cilvēki ir bibliotekāri, sākumskolu skolotāji un citas personas, kurām jāiegūst augstākā izglītība, taču šādu cilvēku daudzums nav ierobežots un ar laiku tik daudz viņu nebūs. Ņemot vērā demogrāfisko situāciju, var secināt, ka arī jauniešu skaits, kuri iestāsies augstskolās, samazināsies,” norādīja Blačforda.

Diskusijas laikā eksperti pārrunājuši arī nepieciešamo rīcību, lai uzlabotu izglītības kvalitāti.

“Jāmeklē risinājumi, lai studijas Latvijas augstskolās ārvalstu studentiem šķistu pievilcīgākas un kvalitatīvākās. Turklāt, ceļot izglītības kvalitāti un padarot to pievilcīgāku ārvalstu studentiem, daudzi Latvijas studenti tā vietā, lai dotos studēt uz ārvalstīm, varētu izvēlēties izglītību iegūt tepat,” klāstīja ministra padomniece.

Diskusijā sanākušie eksperti arī pārrunāja vienotas informācijas sistēmas izveidi, kura vienkāršā veidā ļautu noskaidrot visvairāk pieprasītās studiju programmas un citus jautājumus, kas saistīti ar augstāko izglītību.

Paredzēts, ka nākamā diskusija notiks pēc divām nedēļām. Paralēli darba grupas diskusijām notiks arī divpusējās sanāksmes, kurās ar ministra līdzdalību tiks skatīts šaurāks jautājumu loks.

Jau vēstīts, ka kopumā iecerēts izveidot piecas darba grupas, kas ar saviem priekšlikumiem par reformām izglītības sistēmā klajā nāks aprīlī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+