Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
10. jūlijs, 2016
Drukāt

Palielinājies VBTAI sniegto konsultāciju skaits saistībā ar pašnāvībām

Foto-LETAFoto-LETA

Palielinājies Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) sniegto konsultāciju skaits saistībā ar pašnāvībām un domām par to, liecina inspekcijas 2015.gada pārskats.

VBTAI uzticības tālrunis 2014.gadā sniedza 81 konsultāciju, kas saistīta ar pašnāvību vai domām par to, bet pērn tādas bija jau 127 konsultācijas. Tāpat palielinājies konsultāciju skaits par autoagresiju, kas ir roku graizīšana vai kāda cita veida mēģinājumi nodarīt sev pāri, pārciestās emocijas pārvēršot par fiziskām sāpēm. 2014.gadā par autoagresiju tika sniegtas 46 konsultācijas, bet 2015.gadā 68.

VBTAI norāda, ka bērni un pusaudži bieži jūtas vientuļi un nesaprasti, vecākiem nepietiek laika, ko veltīt saviem bērniem. Savukārt bērniem nav, ar ko izrunāties un kam uzticēties, tāpēc daži bērni, biežāk pusaudži, izvēlas alternatīvus veidus, kā tikt galā ar pārdzīvoto.

Tāpat uzticības tālrunim zvanošie bērni un pusaudži mēdz lūgt psiholoģisko palīdzību jautājumos, kas saistīti ar psihosociālo, garīgo un fizisko veselību. 2015.gadā par šo tēmu saņemti 3731 zvans, bet gadu iepriekš tās bija tikai 2310 sūdzības. Tostarp ir pieaudzis ar problēmjautājumiem par saskarsmes grūtībām saistīto konsultāciju skaits: 2014.gadā par to tika sniegtas 1729 konsultācijas, bet 2015.gadā 2721 konsultācija.

Palielinājies arī to konsultāciju skaits, kas saistītas ar zemu pašvērtējumu – ja 2014.gadā tās bija 274 konsultācijas, tad pērn tādas bija 342 konsultācijas. Turpretī konsultācijas, kas saistītas ar ēšanas traucējumiem samazinājušās no 21 konsultācijas 2014.gadā uz 19 konsultācijām 2015.gadā.

Pērn uzticības tālrunī saņemti arī 20 zvani, sūdzoties par fobijām, 75 ar sūdzībām par identitāti, dzīves mērķi un jēgu, 162 par ķermeni un fizisko izskatu un 197 par cilvēka attīstības procesiem.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+