Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
12. aprīlis, 2014
Drukāt

Palielinās ģimeņu skaits, kuras vienlaikus adoptē divus bērnus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latvijā pērn palielinājies ģimeņu skaits, kuras vienlaikus adoptējušas divus bērnus, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotie dati.

Par šādu soli 2013.gadā izšķīrušies 11 Latvijas adoptētāji, kas ir par četriem vairāk nekā gadu iepriekš. LM speciālisti gan norāda, ka tas joprojām ir nepietiekami, jo lielākajai daļai adoptējamo bērnu ir brāļi un māsas.

Tendences liecina, ka Latvijas iedzīvotāji galvenokārt vēlas adoptēt vienu bērnu līdz trīs gadu vecumam bez ievērojamiem veselības traucējumiem. Turklāt, ja tiek izteikta vēlme adoptēt konkrēta dzimuma bērnu, tā lielākoties ir meitene – šāda tendence Latvijā iezīmējās 2011.gadā un turpinājusies arī pērn.

Bērnus vecākus par pieciem gadiem 2013.gadā galvenokārt adoptējuši tikai bijušie bērnu aizbildņi vai audžuģimene, jo ir izveidojušās patiesas bērnu un vecāku attiecības, norāda LM pārstāvji.

Vidējais laiks, ko Latvijas adoptētājiem pērn nācies gaidīt līdz informācijas saņemšanai par adoptējamiem bērniem, bijis seši līdz divpadsmit mēneši. Ja adoptētāji izvirzīja specifiskas prasības bērnam, piemēram, attiecībā uz dzimumu, tautību un veselību, gaidīšanas laiks ieilga līdz gadam vai ilgāk.

Jau vēstīts, ka pērn kopumā adoptēti 243 Latvijas bērni, no tiem 112 adoptējuši Latvijas iedzīvotāji, bet 131 bērns adoptēts uz ārvalstīm. 2012.gadā tika adoptēti 252 Latvijas bērni.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+