×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
12. aprīlis, 2014
Drukāt

Palielinās ģimeņu skaits, kuras vienlaikus adoptē divus bērnus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latvijā pērn palielinājies ģimeņu skaits, kuras vienlaikus adoptējušas divus bērnus, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotie dati.

Par šādu soli 2013.gadā izšķīrušies 11 Latvijas adoptētāji, kas ir par četriem vairāk nekā gadu iepriekš. LM speciālisti gan norāda, ka tas joprojām ir nepietiekami, jo lielākajai daļai adoptējamo bērnu ir brāļi un māsas.

Tendences liecina, ka Latvijas iedzīvotāji galvenokārt vēlas adoptēt vienu bērnu līdz trīs gadu vecumam bez ievērojamiem veselības traucējumiem. Turklāt, ja tiek izteikta vēlme adoptēt konkrēta dzimuma bērnu, tā lielākoties ir meitene – šāda tendence Latvijā iezīmējās 2011.gadā un turpinājusies arī pērn.

Bērnus vecākus par pieciem gadiem 2013.gadā galvenokārt adoptējuši tikai bijušie bērnu aizbildņi vai audžuģimene, jo ir izveidojušās patiesas bērnu un vecāku attiecības, norāda LM pārstāvji.

Vidējais laiks, ko Latvijas adoptētājiem pērn nācies gaidīt līdz informācijas saņemšanai par adoptējamiem bērniem, bijis seši līdz divpadsmit mēneši. Ja adoptētāji izvirzīja specifiskas prasības bērnam, piemēram, attiecībā uz dzimumu, tautību un veselību, gaidīšanas laiks ieilga līdz gadam vai ilgāk.

Jau vēstīts, ka pērn kopumā adoptēti 243 Latvijas bērni, no tiem 112 adoptējuši Latvijas iedzīvotāji, bet 131 bērns adoptēts uz ārvalstīm. 2012.gadā tika adoptēti 252 Latvijas bērni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+