×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. augusts, 2015
Drukāt

Palielinās Latvijas basketbola izlases cerības spēlēt Rio

LETALETA

Nepilnu mēnesi pirms Eiropas čempionāta, kura spēles risināsies arī Rīgā, Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) palielinājusi komandu skaitu, kas nākamajā gadā piedalīsies Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā vīriešiem.
Līdz šim tika uzskatīts, ka pie ceļazīmēm uz 2016.gada Riodežaneiro Olimpiādi tiks Eiropas čempionāta finālistes, bet trešās līdz sestās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.
Tagad FIBA noteikusi, ka no Eiropas zonas pie olimpiskajām atlases turnīra ceļazīmēm tiks arī septītā spēcīgākā komanda, turklāt šis skaits var vēl palielināties – nākamā gada jūlijā notiks trīs kvalifikācijas turnīri, ko būs tiesīga rīkot ikviena valsts, kas piedalījusies kontinenta finālturnīrā. Ja to rīkos kāda no komandām, kas automātiski tam kvalificējusies, no Eiropas zonas, piemēram, ceļazīmi iegūs arī astotā spēcīgākā vienība.
No citiem kontinentiem olimpiskajos kvalifikācijas turnīros piedalīsies – 2.-4. spēcīgākā Āfrikas komanda, 3.-5. Amerikas zonas vienība, otrā spēcīgākā Okeānijas vienība, kā arī 2.-4. stiprākā Āzijas komanda.
Līdz ar to olimpiskās atlases dalībnieku skaits no 12 izlasēm palielināts līdz 18, kas sadalīs trīs ceļazīmes – uz Riodežaneiro brauks visu grupu uzvarētājas. Tiesa, FIBA apgalvo, ka organizēšanas tiesību piešķiršanā priekšroka tiks dota vienībām, kas pašas kvalificējušās olimpiskajam atlases turnīram vai palikušas uzreiz aiz svītras.
Zīmīgi, ka šādi pēkšņi lēmumi, kas jumta organizācijai acīmredzami dod lielu finansiālo ieguvumu, FIBA nav negaidīti, jo, piemēram, 2011.gada Eiropas čempionātā dalībnieku skaits no 16 līdz 24 izlasēm tika palielināts jau pēc kvalifikācijas turnīra beigām.
Kā zināms, šī gada Eiropas čempionāta D apakšgrupas spēles no 5. līdz 10.septembrim norisināsies Rīgā. Tajā Latvija sacentīsies ar Čehiju, Ukrainu, Beļģiju, Lietuvu un Igauniju. Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisināsies četrās valstīs – Francijā, Horvātijā, Vācijā un Latvijā.
No grupas tālāk turnīrā kvalificēsies četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12. līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+