Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
27. oktobris, 2016
Drukāt

Palielinās pabalstus aizbildņiem par bērna uzturēšanu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Turpmāk pabalstu bērna uzturēšanai noteiks līdzvērtīgā apmērā gan audžuģimenē, gan aizbildnībā esošiem bērniem, paredz Labklājības ministrijas izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Kārtība, kādā piešķir un izmaksā pabalstu aizbildnim par bērna uzturēšanu”.

Grozījumu projekts izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un šogad jāapstiprina valdībā.

Grozījumi sagatavoti, jo aizbildnībā esoša bērna uzturam ir nepietiekams finansējums, kas neļauj nodrošināt aprūpē ņemtā bērna pamatvajadzības. Šobrīd pabalsta apmērs ir 45,53 euro mēnesī par katru aizbildnībā esošo bērnu.

Paredzēts, ka no 2017. gada 1. janvāra pabalstu aizbildnim bērna uzturēšanai noteiks analoģisku minimālo uzturlīdzekļu apmēram, kādu ik mēnesi ir tiesības saņemt katram bērnam no katra sava vecāka.

Turpmāk katra aizbildnībā esoša bērna uzturam līdz bērna 7 gadu vecuma sasniegšanai šī summa būs 25 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, un 2017. gadā tie būs 95 eiro. Bet bērniem no septiņu gadu vecuma līdz pilngadības sasniegšanai – 30 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas un 2017. gadā tie būs 114 eiro.

Pēc Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas apkopotajiem bāriņtiesu datiem aizbildnībā pašlaik ir 4 620 bērni.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (4)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+