×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
14. jūnijs, 2018
Drukāt

Palielinās sodus par satiksmes noteikumu pārkāpumiem (7)

Foto - LETA/Edijs PālēnsFoto - LETA/Edijs Pālēns

Ilustratīvs foto.

Saeimas Juridiskā komisija ceturtdien, 14.jūnijā, trešajam lasījumam parlamentā atbalstīja izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz palielināt administratīvo atbildību par atsevišķiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu, kā arī par tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies, paredzēts izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu no 30 līdz 70 eiro. Tādu pat sodu paredzēts piemērot motociklu, triciklu, kvadriciklu un mopēdu vadītājiem par aizsargķiveres nelietošanu vai pasažiera vešanu, kuram galvā nav aizsprādzēta aizsargķivere. Šobrīd par šādu pārkāpumu izsaka brīdinājumu vai piespriež naudas sodu 30 eiro apmērā.

Par tālruņa, planšetdatora, piezīmjdatora vai citas viedierīces lietošanu, ja transportlīdzeklis atrodas kustībā, likuma grozījumi paredz piemērot naudas sodu no 25 līdz 100 eiro šobrīd spēkā esošā brīdinājuma vai 15 eiro naudas soda vietā. Sodu nepiemēros, ja ierīci lietos brīvroku režīmā.

Par brīdinājuma signāla došanas kārtības noteikumu pārkāpšanu transportlīdzekļa vadītājam plānots piemērot brīdinājumu vai naudas sodu no 15 līdz 30 eiro. Velosipēda un mopēda vadītājiem sodu plānots atstāt nemainīgu – septiņu eiro apmērā.

Tāpat par drošas distances vai intervāla neievērošanu paredzēts izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu no 25 līdz 140 eiro šobrīd spēkā esošā brīdinājuma vai 15 eiro naudas soda vietā.

Likuma grozījumi paredz palielināt arī administratīvo atbildību gadījumos, ja tiek pārkāpti noteikumi par bērnu pārvadāšanai paredzēto drošības līdzekļu lietošanu. Par to plānots piemērot brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu no 30 līdz 70 eiro. Šobrīd par šādu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu 15 eiro apmērā.

Administratīvi sodīs vadītājus arī par tādām agresīvas braukšanas izpausmēm kā apzinātas sānslīdes radīšanu, braukšanu ar mopēdu vai motociklu uz viena riteņa vai triciklu, kvadraciklu uz aizmugurējiem riteņiem uz ceļiem vai citās vietās, kur iespējama satiksme. Sporta un paraugdemonstrējumu pasākumu laikā varēs noteikt izņēmumus. Tāpat sodīs par apzināti strauju bremzēšanu, ja tā nebūs nepieciešama ceļu satiksmes drošībai. Paredzētais sods būs no 70 līdz 280 eiro.

Lai likuma grozījumi stātos spēkā, tie vēl trešajā lasījumā jāatbalsta Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. man te vienam ceļiniekam iecirkņa šefs atļauj viņam un vēl citiem sēdēt uz slimības lapām pusgadu, jo nav jau jēga strādāt , nevar vairāk ar kukuļiem 3k <… nevar nopelnīt, un mums tagad ar savu darbu un nodokļiem tiem mēsliem algas jāmaksā

  2. valstij nauda nav ko maksat siem celu slaistiem.tagad japelnaa pasiem,iekasejiet no sodiem,vainigs vai nevainigs ,bet maksa.GAN JAU “KUNGI ZAGLI”viss naks atpakal.tad gan bus dirsa ”KUNGI ZAGLI'”

  3. Braucējs ar distanci Atbildēt

    Visvairāk vajag sodus palielināt tiem autoskolu instruktoriem, kuri nav iemācījuši kursantiem domāt ar galvu, t.i. ieturēt starp automašīnām distanci. Lai policija vai CSDD kadreiz ir analizējusi avārijas iemeslus? Vai ceļu policisti ir kaut vienam vadītājam aizrādījuši par braukšanas joslu neievērošanu, distances neievērošanu? Sajūta, ka valstī nepārtraukti notiek plakātiņu līmēšana, radaru izvietošana, bet nav redzams konkrēts , izanalizēts dabs satiksmes uzlabošanā.

  4. par sitiem parkapumiem vel divreiz lielakus sodus.

  5. vel kropli par maz esa zagusi driz jus slaktes pidarasi noladetie

  6. Ko tā valdība mocās? Būtu ieviesuši tikai vienu sodu – Par to, ka jūsu īpašumā ir transporta līdzeklis – sods 100 EUR mēnesī. Un naudiņa ripotu budžetā. Ne jau drošība uz ceļiem viņus interesē.

Draugiem Facebook Twitter Google+