×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. septembris, 2017
Drukāt

Palielinās uzturlīdzekļus bērniem, kuru vecāki nemaksā alimentus (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valdība šodien atbalstīja grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas paredz nākamgad palielināt izmaksājamo uzturlīdzekļu apjomu un turpināt to palielināt arī 2019. un 2020.gadā.

Likumprojekta anotācijā teikts, ka nākamgad par katru bērnu no dzimšanas līdz septiņu gadu vecumam tiks izmaksāti uzturlīdzekļi 23% apmērā no minimālās mēnešalgas jeb 98,90 eiro, bet par katru bērnu no septiņu līdz 18 gadu vecumam – 27,5% no minimālās mēnešalgas jeb 118,25 eiro, bet ne vairāk kā par tiesas nolēmumā vai vienošanās par uzturlīdzekļiem noteikto.

Ņemot vērā, ka minimālā mēneša darba alga 2018.gadā tiks paaugstināta līdz 430 eiro, bērniem un pilngadīgām personām, kuras turpina iegūt izglītību Latvijā, izmaksājamais uzturlīdzekļu apmērs no Uzturlīdzekļu fonda netiks samazināts, bet tiks nodrošināts izmaksājamo
uzturlīdzekļu apmēra mērens pieaugums, sacīts grozījumu anotācijā.

Izmaiņas plānotas arī 2019.gadā. Uzturlīdzekļu izmaksas lietās, kas tiks uzsāktas pēc 2019.gada 1.janvāra, izmaksājamo līdzekļu apmērs bērniem no dzimšanas līdz septiņu gadu vecumam būs 24% apmērā no minimālās mēnešalgas jeb 103,20 eiro, bērniem vecumā no septiņiem līdz 18 gadiem, kā arī par katru pilngadīgu personu vecumā no 18 līdz 21 gadam – 28,5% no minimālās mēnešalgas jeb 122,55 eiro.

Likuma grozījumi vēl jāapstiprina Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ar vienu roku palielina,ar otru atņem.Tūlīt pārējie teiks,minimālo pacēla,tad par komunāliem maksājumiem ar jāmaksātrumu vairāk.Un tā katru gadu.Kur esam tur paliekam.Tik cipari mainās,algas ne maz.kur ir teikts,cik jāmaksā,ja ir 2 un vairāk bērnu?nomaksājot ne kas nepaliek.Un kāds ir rezultāts, pat muļķim skaidrs,atkal parāds.Un tā mēs dzīvojam, no viena grāvja otrā grāvī. Lai veicas gudrajiem,kas neredz reālo dzīvi.

  2. Tagad ir noteikts likumā jau vairākus gadus, kā līdz 7 gadiem ir 25% un pēc tam 30% apmērā. Tātad nevis Valdībaa palielina, bet nosaka tiem samazinājumu, jo pieaug minimālā alga. Līdz šim palielinot minimālās algas tie nav samazināti, bet šoreiz gan. Pareizi būtu teikt, kā to pieaugumu samazina, lai tas būtu mērens, nevis mānīt cilvēkus ar nosaukumu, liekot domāt, ka Valdība tos palielina!!!
    Savām algām, kuru aprēķins balstās uz minimālās algas apmēru diez vai noteiks mērenu pieaugumu!!!
    Minimālo algu palielina, lai mēs vēlētāji varētu gūt attiecīgus ienākumus maksājumu pieaugumam . Varbūt laiks arī pašiem apmaksāt savus ceļa izdevumus uz darbu. Un apmaksāt tikai braucienus, kas tieši attiecas uz darba izpildi??? Utt. Un pusdienas arī apmaksāt pašiem!!!

  3. Bet ir tādi kuri sarażojuši taboru bērnu un dzīvo kopā un saņem alimentus, bet nāk no mūsu nodokļu naudas.

Draugiem Facebook Twitter Google+